Китай запустить 13 тисяч супутників, щоб надавати 5G-інтернет

Створення супутникового інтернет-угруповання вважається проектом вищого рівня для китайського уряду, і воно може забезпечити надання послуг зв'язку по всьому світу, а не тільки в Китаї, конкуруючи з західними операторами.

Китай подав заявку на отримання спектру для національної мережі інтернет-супутників у 2020 році. Вона включає запуск 13 000 супутників на низькій навколоземній орбіті. Неясно, для чого саме будуть використовуватися супутники, але експерти прогнозують, що вони будуть працювати аналогічно SpaceX Starlink, надаючи послуги інтернету в сільській місцевості.

За чутками, мережа є частиною китайського розгортання мобільного інтернету 5G. Згідно з китайським державним виданням Science and Technology Daily, в рамках цієї нової розробки в Чунціні буде побудована базова станція зв’язку.

Деталі незрозумілі щодо того, що саме охоплюватиме мережа або як вона буде працювати. Але мета полягає в тому, щоб заповнити прогалини в наземному зв’язку і обслуговувати сільські райони.

Цей новий поштовх відбувається на тлі занепокоєння Китаю з приводу міжнародного попиту на частоти, які дозволяють передавати дані з землі в космос.

Створення супутникового інтернет-угруповання вважається проектом вищого рівня для китайського уряду, і воно може забезпечити надання послуг зв’язку по всьому світу, а не тільки в Китаї, конкуруючи з західними операторами.

Одне з найбільших сузір’їв інтернет-супутників SpaceX Starlink налічує майже 2000 супутників в експлуатації. Amazon планує запустити тисячі, і Європейський союз вивчає свої варіанти.

Китай нещодавно висловив стурбованість з приводу операцій SpaceX Starlink, коли супутник два рази наближався до космічної станції Тяньхе – в липні і жовтні минулого року.

Уряд Китаю звернувся до ООН у Відні з приводу підходів і ризиків для астронавтів, попросивши міжнародний орган нагадати країнам про їх міжнародну відповідальність за космічну діяльність.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я