Четвер, 30 Травня, 2024

Lightyear 0 – електромобіль, що їде до 70 км без заряджання

Lightyear запускає серійну версію свого флагманського сонячного електромобіля Lightyear 0. Після шести років розробки Lightyear 0 доступний для замовлення до перших поставок цієї осені. Цей автомобіль може проїхати до 70 кілометрів, використовуючи заряд, отриманий від сонця.

Lightyear — це стартап електромобілів, який базується в Нідерландах і спеціалізується на сонячних електромобілях (SEV). Минулого літа голландський автовиробник продемонстрував прототип, який забезпечив запас ходу в 441 милю на одній зарядці.

Після тестування на міцність у жовтні минулого року Lightyear заявив, що його прототип SEV встановить новий стандарт ефективності.

Завдяки запатентованій технології сонячних панелей Lightyear 0 буде оснащений п’ятьма квадратними метрами подвійно вигнутих сонячних батарей. Це може забезпечити до 70 км пробігу в день без заряджання. В рік це приблизно до 11 000 км.

Усередині SEV встановлена акумуляторна батарея ємністю 60 кВт*год, якої вистачає на 625 км згідно стандарту WLTP. Разом з енергією від сонячної батареї на одному заряді цей електромобіль може проїхати до 695 км.

Авториробник зазначає, що якщо в Нідерландах проїжджати в середньому 50 км на день, можна проїхати понад 1000 км на одній зарядці.

Необхідність автономного заряджання електромобіля автовиробник пояснює проблемою масштабування. До 2030 року очікується 84 мільйони електромобілів (EV) на дорогах тільки в Європі. Доступ до зарядних станцій не встигає за попитом, що загрожує великими чергами біля розетки. Пришвидшення часу заряджання вимагає більших батарей, що збільшує вагу, потребу в зарядних станціях високої потужності та більше шкодить екології.

Lightyear 0 планується виробляти у Фінляндії цієї осені, а перші поставки очікуються вже в листопаді 2022 року. Цінник стартує від 250 000 євро. Компанія планує випустити лише 946 одиниць Lightyear 0.

З огляду на це, Lightyear вже почав публікувати відомомості про другу модель SEV, розроблену для масового виробництва, вартість якої почнеться приблизно від 30 000 євро. Очікується, що цей SEV під назвою Lightyear Two, надійде у виробництво наприкінці 2024 або на початку 2025 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися