Люди відчувають себе дурнішими через інтернет

Якщо вам хочеться стати розумнішим, варто на деякий час відмовитися від інтернету. Адже через його доступність ви почнете сумніватися в правильності відповідей і частіше казатимете, що не знаєте правильної.

Такі висновки отримали дослідники з Університету Ватерлоо, які задали 100 добровольцям ряд питань на ерудицію. Наприклад, учасників просили назвати столицю Франції. У першій частині дослідження у випробовуваних був доступ до інтернету. Якщо учасники не знали відповіді на питання, їм дозволяли пошукати її в Мережі.

У другій частині дослідження доступу до інтернету в добровольців не було. Фахівці помітили: учасники з доступом до Мережі приблизно на 5% частіше говорили, що не знають правильної відповіді. Крім того, добровольцям з доступом до інтернету частіше здавалося, ніби вони знали менше.

На думку вчених, люди з доступом до інтернету рідше дозволяли собі відповідати неправильно. Також, імовірно, учасники воліли переконатися у своїй правоті, пошукавши правильну відповідь у Мережі. Дослідники говорять, що інтернет надає доступ до величезної кількості інформації. Це змушує людей сумніватися в тому, що вони знають, і впливає на їхнє рішення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я