Неділя, 3 Березня, 2024

Meta зупинила кампанії з дезінформації, націлені на українців

Meta, материнська компанія Facebook, заявила, що зупинила кампанії впливу та злому, націлені на її користувачів в Україні. За словами її керівників, зусилля були пов’язані з людьми в Росії та Україні, а також із хакерською групою, імовірно, пов’язаною з Білоруссю, повідомляє ЛІГА.Tech з посиланням на New York Times.

У межах однієї операції поширювалися посилання на новинні статті, що вводять в оману, в яких стверджувалося, що Україна є “недійсною державою”, і містилися повідомлення про підтримку російського уряду. Meta заявила, що виявила докази того, що ці зусилля були пов’язані з іншою операцією, про яку компанія повідомила у 2020 році та в якій брали участь два видавці – News Front та South Front. Вони давно використовуються для поширення пропаганди.

За словами представників Meta, кампанія мала менш як 5000 передплатників у Facebook і Instagram, перш ніж вона була відключена.

Meta повідомила, що кампанія з дезінформації була активною в інших соціальних мережах і месенджерах, включно з Twitter, YouTube, VK, “Однокласники” та Telegram.
Meta заявила, що виявила й хакерську операцію Ghostwriter, націлену на військових лідерів та політиків в Україні, а також принаймні на одного журналіста. Зловмисники намагалися захопити облікові записи, а потім використати їх для поширення дезінформації.

Ghostwriter вже кілька років націлений на політиків у Східній Європі, часто просуваючи наративи проти НАТО та США. Довгий час вважалося, що група хакерів пов’язана з Росією, але в листопаді з’ясувалося, що група працює з Білорусі.

За словами керівників Meta, метою атаки стала невелика кількість високопосадовців, кілька облікових записів Facebook були скомпрометовані. Пости в цих облікових записах намагалися зобразити капітуляцію українських військових, публікуючи відео солдатів, що виходять з лісу з білим прапором. У деяких випадках Facebook вдалося блокувати публікації хакерів.

Шелл Олександра
Шелл Олександра
За фахом редактор. Бореться з помилками на сайті

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися