Ми платимо занадто багато за свої смартфони, вважають у MediaTek

Натомість вендор пропонує нову категорію – «новий преміум»

Китайський виробник мобільних процесорів MediaTek вважає, що користувачі платять завелику ціну за потужні смартфони, будь то iPhone X, Samsung Galaxy S9 чи навіть OnePlus 5T. Натомість вендор пропонує нову категорію – «новий преміум». Вони обіцяють більше за ті ж гроші, однак деякими моментами доведеться пожертвувати. Утім, виробник вважає, що ці функції мало кому потрібні.

У MediaTek бачать попит на потужні девайси, які не перенасичені малопопулярними технологіями, такими як віртуальна реальність чи швидкості на рівні 5G. Адже в щоденному використанні для них найчастіше немає місця.

«Я думаю ми дійшли точки розгалуження, – каже генеральний менеджер MediaTek Фінбарр Мойніхан. – Звичайно, флагмани матимуть свою нішу та продовжать поліпшувати технології. Однак покупцям уже важливіші баланс функцій та ціни».

Бюджетні апарати сьогодні багато в чому копіюють топові флагмани. Вони отримують екрани 18:9, мінімальні рамки та подвійні камери. «Для певної категорії та ціни ми можемо робити краще, ніж флагмани виконують свої функції, і за доступною ціною, – говорить менеджер. – Це майже як бенчмарки за долар».

Аналітики вже назвали стратегію MediaTek схожою на теорію «грошової кулі» в бейсболі. Це політика, за якою менеджери команди цінять гравців з гарними статистичними показниками, а не яскравих, однак дуже дорогих топових спортсменів.

За словами Мойніхана, MediaTek вважає за краще створити чіп з достатньою продуктивністю та недооціненими функціями, такими як поліпшений час автономної роботи та кращі камери. Без високої ціни, дорогих екранів Quad HD, віртуальної реальності та модемів з підримкою 5G.

«Урешті-решт, ці девайси категорії «новий преміум» презентуватимуть себе самі», – говорить Мойніхан.