Microsoft передумала «вбивати» Paint

Про те, що Paint передумали «вбивати», повідомив старший програмний менеджер тестової програми Windows Insider Брендон Лебланк

Уже два місяці користувачі вбудованого у Windows графічного редактора Paint отримують сповіщення про те, що ця програма застаріла, і її скоро замінять на Paint 3D. Плани щодо «відставки» класичного Paint існують близько двох років, але нещодавно вони змінилися на протилежні, і додаток залишиться.

Про те, що Paint передумали «вбивати», повідомив старший програмний менеджер тестової програми Windows Insider Брендон Лебланк. «Так, MS Paint буде включений у випуск під номером 1903. Він поки залишиться частиною Windows 10», – сказав він.

Класичний Microsoft Paint подобається користувачам завдяки своїй швидкій роботі та простоті. Для виконання базових задач він підходить якнайкраще, на відміну від більш складного Paint 3D.

Paint існує вже 32 роки – майже стільки, скільки сама Windows. Адже перша версія цього додатку з’явилася в 1985 році, коли вийшла Windows 1.0. Свого часу він став одним із перших доступних графічних редакторів та одним із основних елементів ОС від Microsoft. Саме це зробило його таким популярним – додаток був присутній на будь-якій машині, включаючи корпоративні ПК із заблокованою можливістю інсталяції програм. За даними Microsoft, сьогодні редактором Paint щомісяця користується більше 100 млн людей.

Але своє існування Paint почав трохи раніше – ця програма стартувала як ліцензійна версія графічного редактора PC Paintbrush від компанії ZSoft. У своїй першій версії ця утиліта працювала лише з одним кольором – чорним – та була однобітною. Нині вона підтримує 32-бітний колір.

Зберігати файли у форматі JPEG цей графічний редактор «навчився» лише з появою Windows 98. Ця ОС вийшла у 1998 році, а до того часу графічний редактор змушував користувачів зберігати файли лише в форматах BMP або PCX. Найбільше оновлення Paint отримав разом із виходом Windows 7. Але порівняно з безкоштовними альтернативами, такими як Paint.NET, йому все одно не вистачало можливостей.

Paint 3D вперше став доступний в апдейті Windows 10 Creators Update, який вийшов у квітні 2017 року. Окрім звичних інструментів 2D-малювання, він також пропонує засоби розробки тривимірних моделей. Ця утиліта адаптована для роботи зі стилусом Microsoft Surface Pen.