П’ятниця, 21 Червня, 2024

Microsoft пропонує клонувати людей у вигляді чат-ботів

Компанія Microsoft запатентувала давно відому ідею: маючи достатньо даних, штучний інтелект може майже ідеально відтворити реальну людину. Користувачі самі постачають технологічним гігантам такі обсяги даних: пошта, спілкування в месенджерах, історія серфінгу, голосові послання, зображення, відео тощо. У Microsoft пропонують систему, яка дозволить чат-ботам відтворювати мовний стиль, голос та навіть зовнішній вигляд обраної людини.

Патент під назвою Creating a Conversational Chatbot of a Specific Person не розкриває цілей створення чат-ботів на базі реальних людей. Деякі експерти вважають, що так Microsoft може спробувати поліпшити роботу своїх чат-ботів, а також віртуальних асистентів, наприклад, Cortana.

Ці ж експерти піднімають питання, що в інтернеті є купа інформації, яку залишили після себе померлі люди: пости у Facebook та інших соцмережах, відео на YouTube, контент у хмарних сховищах Microsoft OneDrive тощо. У такому випадку технологія Microsoft дозволила їх віртуально відродити.

Однак справжні питання, кажуть, експерти, породить реклама. Померла людина може в такій віртуальній бесіді природним шляхом згадати той чи інший товар. Для користувача така репліка не кидатиметься в очі, як неприкрита реклама.

Існування чат-ботів, які клонують реальних людей, може стати дуже цікавим для шахраїв. Уже сьогодні вони клонують окремі елементи людської особистості, щоб виманювати гроші нечесним шляхом. Коли вони зможуть клонувати одночасно голос, зовнішній вигляд та стиль мовлення, жертві може бути надзвичайно складно запідозрити шахрайство у словах знайомої людини на екрані.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися