Субота, 15 Червня, 2024

Працівники Google об’єднуються проти неправильного в Google

Співробітники Google приєднаються до спільноти комунікаційних працівників Америки (Communications Workers of America, CWA). Вони створять профсоюз Alphabet Workers Union, який буде відкритим для всіх працівників та підрядників материнської компанії Google. Активісти сподіваються таким чином боротися проти несправедливої оплати, покарань, спірних державних контрактів.

«Спілка заснована на роках сміливої організації працівників Google, – каже програмний менеджер Google Нікі Анселмо. – Від боротьби щодо політики реальних імен та контракту Project Maven до протестів щодо багатомільйонних виплат топменеджерам. Ми бачили, що Alphabet відповідає, коли ми діємо колективно».

Робота Google над Project Maven була спробою використовувати штучний інтелект для точнішого прицілювання атак за допомогою дронів. Проєкт замовив Пентагон, але працівникам пошукового гіганта не сподобалася ідея таких технологій, і вони почали протестувати. У 2018 році компанія вирішила припинити роботи над ним.

Також майже 20 тисяч співробітників пошукового гіганта вийшли на протести, коли колишній топменеджер Енді Рубін отримав $90 млн виплат при звільненні після звинувачення у сексуальних домаганнях.

Підрядники Google також тривалий час скаржилися на нерівні умови відносно штатних працівників. При тому, що підрядники на умовах контракту складають більшість робочої сили пошукового гіганта.

Якщо робота профспілки в Google виявиться успішною, її учасники хочуть віддавати 1% свого річного доходу на забезпечення роботи цієї організації, послуги юристів тощо.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися