П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Мікроботи навчилися оперувати всередині тіла

Дослідники сьогодні активно працюють над створенням мініатюрних роботів, які б працювали всередині людського організму. Подібні машини вже здатні прицільно доставляти ліки в місця хвороби. А тепер вони навчилися ще проводити хірургічні операції.

EPFL-nanobots

Удосконалені машини розробили фахівці Швейцарського федерального політехнічного університету Лозанни разом з колегами зі Швейцарського федерального технологічного інституту. Їхні гаджети здатні прицільно доставляти ліки та виконувати високоточні операції, наприклад, з очищення судин від тромбів. Керування роботами виконується дистанційно за допомогою електромагнітного поля, а також тепла і лазера.

Самі мікроботи є м’якими та гнучкими. Основу становлять наночастки, які виступають каркасом, а також у ролі двигунів. Другим елементом є гідрогель, що надає капсулі робота еластичність. Усе це міститься в капсулі з інертної речовини, яка вберігає мікромашину від імунної системи людського тіла.

Коли мікробот досягає хворого місця, він нагрівається та вивільняє ліки або випускає джгутик, який служить хірургічним інструментом. Подібний принцип науковці підгледіли у бактерій, які діють так само.

Мікроботи ще проходять випробування. Учені повинні переконатися, що діяльність машин всередині тіла не призведе до побічних наслідків.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися