«Дзвонилка» похилого віку: вибираємо телефон для пенсіонерів

Напевне, багатьом знайомо, як іноді важко навчити людей похилого віку користуватися сучасною технікою. Дідусі й бабусі, які звикли до серпа і молота, дуже тяжко привчаються до звичайнісіньких мобільних телефонів з мінімумом функцій.

Саме для потреб таких користувачів було створено особливу категорію телефонів, яка на Заході отримала назву «senior phone», а в перекладі російською звучить більш дотепно – «бабушкофон».

Головні особливості таких апаратів – великі кнопки, контрастна тема оформлення та великий шрифт у меню, мінімум додаткових функцій, гучні динаміки, просте і зрозуміле меню. Здавалось би, на перший погляд нічого складного, однак вибір телефона для літніх людей – це саме той випадок, коли теорія і практика – це дві різні речі.

Вибирайте уважно: моделей без недоліків на ринку немає

Якщо йти звичним шляхом і ознайомитися з вмістом онлайн-каталогів Hotline чи E-Katalog, легко знайти інформацію про приблизно півтора десятка моделей, які позиціонуються саме як «телефони для пенсіонерів». Однак варто лише переглянути відгуки, і стає зрозуміло, що жодна з моделей не відповідає повною мірою вищезгаданим критеріям вибору. Два найбільш поширені недоліки – недостатня гучність динаміків і заплутане меню. Перший недолік, наприклад, Sigma mobile Comfort 50 Mini3, друга вада певною мірою ускладнює використання Astro B181. Однією з відносно вдалих моделей можна вважати моделі Fly Ezzy 8  і пристрої російсько-китайської Explay, які вже тривалий час не зустрічаються на ринку.

Альтернативу можна пошукати в категорії звичайних мобільних телефонів або ж спробувати замовити телефон на Aliexpress, хоч така купівля пов’язана з певним ризиком.

Nomi i177
Nomi i177

У першому випадку, наприклад, можна звернути увагу на моделі Nomi i177 (360 грн) та  Nomi i182 (400 грн). Вони мають дуже схожі функціональні можливості. До переваг можна зарахувати великі кнопки та досить гучні динаміки.

Nomi i182
Nomi i182

Шрифт у меню середнього розміру, але сприймається добре. Саме меню відносно просте, однак до процесу читання повідомлень та операцій зі списком контактів треба звикнути.

Keneksi T3 Dual SIM
Keneksi T3 Dual SIM

Схожа ситуація з телефоном Keneksi T3 Dual Sim (660 грн): апарат має зручний дизайн та добру гучність, проте шрифт меню не дуже великий, і людям зі слабким зором доведеться напружувати очі. Та й робота з двома «сімками» трохи заплутана, краще обійтися однією.

Альтернатива: купівля телефона на Aliexpress

У разі, коли є час та знання англійської мови, можна спробувати придбати телефон у китайських інтернет-магазинах. Зазвичай ціни на такі моделі навіть трохи вищі, ніж в українських магазинах – 700-800 грн і більше, проте завдяки постійним акціям і розпродажам такі телефони пропонуються майже вдвічі дешевше.

nokia1100
Nokia 1100

Цікавий варіант, якщо не планується самостійне додавання номерів у телефонну книгу та інше, – придбати відновлену класику «усіх часів та народів»: Nokia 1100 за 300-400 грн. Усі основні операції виконуються за допомогою однієї кнопки, ліхтарик вмикається швидко і зручно.

Купувати моделі «для пенсіонерів» на Aliexpress – це деякою мірою лотерея, один і той самий апарат може називатися по-різному. Спираючись на відгуки та детальні описи товару, зробити правильний вибір не складно.

rozkladachka
Tkexun E1190A

Зокрема, варто згадати про такий формфактор, як розкладачка, наприклад, Tkexun E1190A, – як не дивно, але з такими телефонами бабусі вправляються значно краще. Головне впевнитися, що модель буде з підтримкою хоча б російської мови.

Якщо ж отриманий пристрій виявився не настільки вдалим, як це про це повідомляв продавець, до моменту закриття замовлення можна зв’язатися з продавцем та, апелюючи до виявлених недоліків, отримати компенсацію 30-50% ціни телефона.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Ну добре, то які китайські моделі можете рекомендувпти, чи то було сказано навмання?

    • Сложно сказать, одно время были неплохими клоны Just5, сейчас их не видно. Но Sigma с другими названиями лучше не брать.

Comments are closed.