Вівторок, 12 Грудня, 2023

Мобільний додаток рахує розчавлених комах на номерах автомобілів, щоб дізнатися, скільки їх залишилося

Британські водії можуть за допомогою фотографії номерних знаків своїх автомобілів можуть допомогти науці. У світі спостерігається зниження популяції комах і невідомо, чому це відбувається. Британські науковці створили мобільний додаток, який спробує оцінити популяцію комах в країні з номерних знаків автівок.

Від автомобілістів потрібно лише перед довгою мандрівкою помити номери свого автомобіля та сфотографувати їх у додатку Bugs Matter. Після цього вони можуть вільно вирушати у поїздку. По її завершенні потрібно ще раз сфотографувати передній номер автомобіля, наклавши на нього спеціальну сітку. Її надішлють поштою усім учасникам ініціативи.

Додаток Bugs Matter порівняє дві фотографії та порахує кількість розчавлених комах. При великій кількості подібних фотографій науковці зможуть досить надійно оцінити загальне число комах в країні.

Організатори кажуть, що поштовхом до запуску такого дослідження став феномен лобового скла. Таким терміном позначили спостереження водіїв, які помітили, що лобове скло їхніх автомобілів при тривалих поїздках збирає менше комах, ніж кілька десятиліть назад.

«Багато людей відзначають те, що їм не доводиться очищувати лобове скло від розчавлених комах в такій кількості, як вони робили це 20-30 років назад, – каже менеджер дослідження Buglife Ендрю Вайтхаус. – Зниження популяції літаючих комах повинне викликати тривогу кожного. Ці створіння є тими невеликими речами, на яких тримається світ».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися