Середа, 29 Травня, 2024

На Android вийшов анонімний браузер Tor

VPN та режим інкогніто сьогодні є першими способами безпечної навігації в інтернеті. Але якщо потрібно перейти на наступний рівень – варто скористатися браузером Tor Browser. Тепер ним можна користуватися мобільно: організація Tor Project, яка займається його розробкою, оголосила про випуск версії цього навігатора для Android.

Мережа Tor дозволяє отримати майже повну анонімність в інтернеті. При цьому дедалі більше людей виходять онлайн зі своїх смартфонів та планшетів, і саме тому Tor Project випускає мобільну версію браузера. «Мобільний веб-серфінг стає популярнішим у світі, а в деяких регіонах він є головним способом доступу в інтернет, – йдеться в офіційному блозі. – В цих регіонах також часто практикується потужне стеження та цензура в онлайні, тому ми зробили пріоритетним завданням підключення до таких користувачів».

Tor Browser заснований на Firefox, тому можна отримати низку переваг останнього. Але Tor Browser не підключається безпосередньо до серверів, на яких розміщені веб-сайти. Для комунікації він використовує мережу проміжних зашифрованих вузлів, які перенаправляють між собою запити користувача. Це дозволяє надійно приховати IP-адресу та інші прикмети юзера.

Додаток Tor Browser корисний політичним активістам та журналістам, які таким чином можуть уникнути шпигування за собою. Звичайні користувачі також можуть з його допомогою обходити географічні блокування та інші обмеження.

Раніше користуватися Tor на смартфоні можна було через спеціальний додаток Orbot/Orfox. З випуском мобільної версії Tor Browser буде достатньо лише його запустити.

Версії Tor Browser для iOS все ще немає, оскільки Apple блокує доступ до необхідних програмних компонентів і змушує сторонні браузери використовувати свій движок. Користувачам iPhone та iPad у Tor рекомендують скористатися Onion Browser.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися