Надійність жорстких дисків погіршилася після 2015 року – дослідження

Secure Data Recovery також звинуватила технологію SMR. Різні бренди, зокрема Western Digital, Seagate і Toshiba, таємно продавали пристрої з магнітними дисками SMR замість дисків CMR, що шокувало споживачів

Аналіз 2007 несправних жорстких дисків (HDD) привів фірму з відновлення даних до висновку, що загалом старі жорсткі диски (до 2015 року) здаються більш міцними та стійкими, ніж нові. Компанія вивчала жорсткі диски, отримані у 2022 році. Більшість цих накопичувачів були від 40 ГБ до 10 ТБ.

Заява надійшла від фірми з відновлення даних HDD, SSD і RAID зі штаб-квартирою в Лос-Анджелесі під влучною назвою Secure Data Recovery, яка працює з 2007 року та стверджує, що допомогла у понад 100 000 випадків.

У дописі Secure Data Recovery отримані жорсткі диски розбили за перевіреними інженерами годинами роботи або загальним часом роботи диска, починаючи з моменту, коли його власник почав використовувати його, і закінчуючи моментом, коли пристрій прибув до Secure Data Recovery.

Фірма також визначила поточну кількість незавершених секторів дисків, що відображає кількість пошкоджених або непридатних секторів, створених жорстким диском під час звичайних операцій читання та запису.

Дані не включають жорсткі диски, які зазнали непередбачуваних збоїв або пошкоджень внаслідок неочікуваних подій, таких як стрибки струму, зловмисне програмне забезпечення, стихійні лиха та випадкове неправильне поводження, повідомила компанія.

Серед вибірки були 936 дисків від Western Digital, 559 від Seagate, 211 від Hitachi, 151 від Toshiba, 123 від Samsung і 27 від Maxtor. Примітно, що 74,5 відсотка жорстких дисків надійшли від Western Digital або Seagate, на які Secure Data Recovery відзначили, що вони становили 80 відсотків поставок жорстких дисків у 2021 році, посилаючись на дані інформаційного бюлетеня Digital Storage Technology, якими поділився Forbes.

Середній час до виходу з ладу серед вибірки становив 2 роки та 10 місяців, а усі 2007 несправних жорстких дисків мали в середньому 1548 пошкоджених секторів.

«Хоча 1548 пошкоджених секторів із сотень мільйонів або навіть мільярдів на диску можуть здатися незначними, швидкість розвитку часто зростає, а ризик пошкодження даних зростає в рази», — йдеться в публікації компанії.

У блозі Secure Data Recovery було запропоновано зв’язок між датою створення жорсткого диска та тривалістю його роботи до виходу з ладу.

«Ми виявили, що п’ять найбільш міцних і стійких жорстких дисків від кожного виробника були виготовлені до 2015 року. З іншого боку, більшість найменш міцних і стійких жорстких дисків від кожного виробника були виготовлені після 2015 року», – пише компанія.

Secure Data Recovery також звинуватила технологію SMR. Різні бренди, зокрема Western Digital, Seagate і Toshiba, таємно продавали пристрої з магнітними дисками SMR замість дисків CMR, що шокувало споживачів. Western Digital навіть сплатила 2,7 мільйона доларів у колективному позові. .

У той час як користувачі були насамперед засмучені тим, що диски, які використовують SMR, пропонують нижчу швидкість довільного запису, ніж диски CMR, у Secure Data Recovery також вважають, що SMR впливає на надійність жорсткого диска, оскільки компонентам такого диска доводиться витримувати більше навантаження.

«Наприклад, поверхня пластини жорсткого диска з SMR є більш складною, враховуючи її доріжки, що перекриваються. Ця складна конструкція робить пластини більш вразливими до деградації», – пише компанія.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я