NASA створить марсохід нового покоління

Уже у 2021 році на Марсі висадиться черговий робот. Його завданням стане ретельне вивчення Червоної планети, зокрема, пошук місцевого життя та корисних ресурсів. Для цього він отримає відповідне наукове приладдя.

Rover

Новий ровер буде схожим на вже наявний марсохід Curiosity. Останній з 2012 року успішно вивчає поверхню Марса в районі кратера Гейла. Curiosity – найбільший і найважчий планетохід, коли-небудь створений людиною: він важить 899 кг, довжина і ширина машини рівні 3 і 2,8 м відповідно.

Rover

Попри схожість з Curiosity, новий ровер отримає принципово інші наукові інструменти. Машину оснастять маніпулятором зі спеціальним буром і системою пробовідбірних трубок. Резервуари зі зразками марсіанських порід планується залишити в певних місцях для того, щоб згодом їх могли доставити на Землю та ретельно дослідити в лабораторіях.

Rover

В оснащенні ровер матиме рентгенівський спектрометр PIXL, тепловізор з високою роздільною здатністю для визначення складу марсіанського ґрунту і пошуку рідкісних елементів. На борту також буде ультрафіолетовий спектрометр SHERLOC, який даватиме детальні зображення. Ровер отримає набір датчиків для вимірювання температури, швидкості і напряму вітру, тиску, відносної вологості, розміру і форми пилу. Він також матиме камери високої роздільної здатності та георадар, щоб зазирнути під поверхню.

Rover