Середа, 19 Червня, 2024

NASA встановила світовий рекорд з надзвуковим парашутом місії Mars 2020

NASA розробила рекордний парашут для своєї космічної місії Mars 2020. Він витримав навантаження в 37 тисяч кілограмів та розгорнувся за 0,4 секунди – це вдвічі більше за швидкість звуку. Саме тому парашут ще називають надзвуковим.

Експериментальне випробування пройшло на початку вересня. Через дві хвилини після старту 17,7-метрової ракети Black Brant IX від неї відокремився відсік з корисним навантаженням. Майже відразу ця капсула почала зворотне занурення у земну атмосферу.

Коли бортові сенсори відсіку визначили, що він знаходиться на потрібній висоті та має розрахункову швидкість, вони дали команду на розгортання парашута. Його купол виконаний з волокон нейлону, технору та кевлару. За 0,4 секунди 90-кілограмовий парашут перейшов у повністю працездатний стан та почав гальмувати капсулу.

«Це було найшвидше розгортання в історії для парашутів такого розміру, – розповіли представники NASA на конференції, яка пройшла цього тижня. – Пікове навантаження на парашут сягало 37 000 кілограмів». Це приблизно на 85% більше, ніж інженери розраховують отримати при посадці на Марс.

Проведене випробування було третім та останнім у рамках програми дослідження таких парашутів Advanced Supersonic Parachute Inflation Research Experiment (ASPIRE). Їх розробляють для використання в космічній місії Mars 2020, яка також буде рекордною за своїм корисним вантажем.

«Mars 2020 нестиме найбільше корисне навантаження серед усіх інших місій. Як і в наших попередніх місіях на Марс, ми маємо лише один парашут, – каже менеджер проекту Mars 202 Джон МакНаме. – Усе має спрацювати. Тести ASPIRE показують у деталях, як наш парашут реагуватиме, коли його розгорнуть на надзвуковій швидкості в атмосфері Марсу. І я вам скажу, це виглядає чудово».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися