Понеділок, 15 Квітня, 2024

Наступного року Android зможуть вимірювати дим та якість повітря

Поки виробники смартфонів воюють один з одним за те, чий смартфон робить кращі фотографії, стартап MobilePhysics вважає, що смартфони можуть приносити більше користі як відстежувачі якості повітря. Інженери стартапу змогли перепрофілювати набір датчиків у топових смартфонах Android для вимірювання якості повітря, рівня диму тощо, даючи користувачам уявлення про те, наскільки безпечне їх оточення.

MobilePhysics анонсує свою нову технологію моніторингу повітря, яка вбудована в мікропроцесор Snapdragon 8 Gen 3, анонсований Qualcomm на початку цього року. Виробники телефонів можуть запровадити технологію Mobile Physics, і якщо так, то вона буде доступна у попередньо встановленій програмі.

Технологія може вимірювати так звані забруднюючі частинки PM2,5 (частинки менші за 2,5 мікрона). Це може бути корисним для більшості людей на планеті – 99% населення світу дихає забрудненим повітрям, що перевищує норму World Health.

«Більше людей помирає від впливу PM2,5, ніж від будь-якої іншої причини смерті, включаючи рак, запалення легень, хвороби серця, що завгодно», — сказав голова правління стартапу та лауреат Нобелівської премії Роджер Корнберг.- Це впливає на кожну людську клітину, тканину та орган незрозумілим нам чином».

Mobile Physics використовує датчики та камери смартфонів для визначення факторів навколишнього середовища, включаючи якість повітря, рівень диму, вплив ультрафіолету, температуру тощо.

Mobile Physics виконує ці сканування у фоновому режимі, поки люди перевіряють електронну пошту або іншим чином дістають телефони з кишень.

Програма сповіщатиме користувачів, коли їхнє оточення стане небезпечним, з рекомендаціями сховатися після тривалого перебування на сонці до вказівок відкрити вікно чи увімкнути очищувач повітря, щоб покращити якість повітря. Монітор диму можна налаштувати на роботу протягом ночі для виявлення небезпеки, поки люди сплять.

Корнберг підкреслив, що це стосується не лише помітно забруднених районів, а й скрізь, де ми живемо: смажимо стейк, миємо підлогу чи стоїмо біля автобуса, ми піддаємося впливу забруднюючих речовин. Одного разу, коли ми поглянемо на відсутність контролю якості повітря, нам буде так само соромно за наші невдачі, як і за уряди, які не змогли захистити людей від відомої небезпеки сигарет, сказав він.

Хоча на жоден виробник телефонів поки не підтвердив встановлення Mobile Physics, компанія протестувала свою технологію на Google Pixel 8 і Xiaomi 11 Ultra. Обидва з них мають базові датчики та спеціальний датчик часу VL53L8 від STmicroelectronic.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися