Вівторок, 23 Липня, 2024

Науковці відкрили ефективніший детектор брехні

11_detektor_lji

Учені з університету Пенсильванії вперше довели, що функціональна томограма мозку визначає брехню ефективніше, ніж традиційний детектор брехні. Адже вона сканує процеси в місці, де народжується неправда, – головному мозку. Він видає обман легше, ніж вологі долоні і прискорене серцебиття, які використовуються в традиційному детекторі брехні.

Дослідження про можливість виявляти брехню за допомогою фМРТ-технології, що дозволяє в реальному часі відстежувати приплив крові до активних ділянок мозку, з’явилися близько десяти років тому. Однак тоді вченим так і не вдалося переконати наукове співтовариство в надійності фМРТ для виявлення обману. Дослідники з університету Пенсильванії порівняли показання фМРТ і традиційного детектора брехні. У статті, опублікованій в Journal of Clinical Psychiatry, наводяться результати порівняння: фМРТ виявилося набагато точнішою, ніж звичний детектор.

Якщо людина бреше, активуються ділянки мозку, що відповідають за прийняття рішень. Вони знаходяться в спокої, якщо людина просто відповідає на питання. До активованих ділянок приливає кров, і це можна побачити за допомогою функціонального магнітно-резонансного томографа.

Звичайний детектор брехні, винайдений понад півстоліття тому, працює, фіксуючи непрямі ознаки хвилювання: виділення поту, прискорене серцебиття, підвищення тиску. Нейрологи з Пенсильванії першими порівняли ефективність двох методів на одних і тих же людях. Виявилося, що фМРТ визначає брехню на 24% точніше.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися