Навушники доповненої реальності: що за новинку готує Apple

Нова система зробить так, що, повернувши голову до віртуального співрозмовника, останнього стає чутно так, ніби спілкуєшся з ним віч-на-віч

Apple не планує полишати спроби освоїти паралельний світ – доповнену та віртуальну реальність. З окулярами доповненої реальності поки незрозуміло (їх можуть відкласти до 2023 року), а тим часом у компанії працюють над навушниками доповненої реальності. Такий девайс має дати нову якість відчуття звуку, неможливу з традиційними технологіями.

Користувач навушників доповоненої реальності повинен отримати враження, ніби точно знає, де людина знаходиться в приміщенні, навіть якщо її фізично в ньому немає. Це дозволить дізнаватися, хто говорить, не лише за тембром голосу та стилем мовлення, а й за відчуттям того, звідки надходить звук. Майже так само, як це відбувається під час особистих зустрічей.

В Apple описують новий гаджет як бізнес-інструмент, який найкраще підходить для проведення конференц-дзвінків. У патенті компанія описує, що під час конференцій може бути складно розпізнати людину, яка говорить, виключно за її голосом. Обробка звукового стереосигналу дозволяє симулювати віртуальне аудіосередовище конкретного приміщення, в якому знаходиться слухач. Також навушники відстежують положення голови користувача для забезпечення відповідної звукової компенсації та збереження відчуття реальної присутності.

Нова система зробить так, що, повернувши голову до віртуального співрозмовника, останнього стає чутно так, ніби спілкуєшся з ним віч-на-віч. При цьому можна буде чітко розуміти, де сидять інші присутні.

Якщо віртуальну нараду проводять учасники, які фізично знаходяться в декількох місцях, тоді система створить віртуальну кімнату. У ній присутні розміщуватимуться автоматично. Головний спікер у такій віртуальній кімнаті може розміститися так, ніби всім іншим здавалося, що він знаходиться по центру.