Вівторок, 25 Червня, 2024

Google пояснила, як Pixel 4 вдається красиво знімати нічне небо

Після запуску популярного режиму нічної зйомки Night Sight у Pixel 3 розробники Google продовжили його вдосконалювати. Це втілилось у режим астрофотографії, який доступний у Pixel 4 (неофіційно також на попередніх поколіннях). Програмісти розповіли, як їм вдалося реалізувати в смартфоні функцію, яка раніше була доступна лише на спеціалізованому обладнанні.

Головним елементом у створенні якісного фото нічного неба є довга витримка. У Pixel 4 програмісти Google збільшили її до чотирьох хвилин. У Pixel 3 максимально один кадр тривав одну хвилину.

Однак зйомка одного кадру безперервно протягом чотирьох хвилин призведе до розмазування зірок на ньому через їхній рух по небу та тремтіння смартфона. Тому Pixel 4 робить протягом часу до 15 кадрів, кожен з яких записує не довше 16 секунд. Завдяки цьому зірки на знімку виходять очікувано – яскравими цятками.

Тривала експозиція породжує також проблему гарячих пікселів. На кожній матриці є пікселі, які прогріваються більше за інші. На звичайних фотографіях гарячі пікселі не встигають проявитися, але при довгій експозиції їх видно як яскраві цятки. У Pixel 4 маскують такі перегріті зони програмно, заміщаючи їх даними від сусідніх. У Google визнають, що така практика губить частинку інформації, однак вона не погіршує якість фінального фото так, щоб це було помітно візуально.

Інженерам Google також довелося вирішувати, як відобразити нічне небо на екрані смартфона. Адже дисплей мобільника не може показувати його в реальному часі. Тому Pixel 4 відображає один з 15 кадрів довгої експозиції, які він робить під час зйомки.

Довга експозиція добре працює під час темряви, однак повний місяць робить ніч дуже яскравою. Це може призвести до засвічення кадру та втрати інформації. Щоб цього не траплялося, штучний інтелект Pixel 4 визначає регіон з яскравим джерелом світла та приглушує його. Алгоритми також здатні визначати об’єкти в небі – хмари, переходи кольорів, Чумацький шлях – та додавати їм виразності.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися