Нова система «Вуаль» закриває діри приватного серфінгу

Система «Вуаль» обходить цю проблему тим, що зберігає всю завантажену інформацію в зашифрованому вигляді до моменту її виведення на екран.

Сучасні браузери пропонують приватний серфінг, у якому не зберігається історія, однак виявляється, що подібний режим не повністю захищає, бо має багато дір. Тому дослідники з Массачусетського технологічного інституту створили систему «Вуаль». Вона робить приватний серфінг ще більш приватним.вуальНове рішення використовує алгоритми дешифрування JavaScript, які вбудовані на веб-сторінках. Після цього вона закриває знайдені діри безпеки. «Ми запитали, що є фундаментальною проблемою? Фундаментальною проблемою стало збирання браузером інформації, а потім він докладає великих зусиль для виправлення, – каже один з розробників Френк Вонг. – Але в підсумку неважливо, яких зусиль докладає браузер, – він все одно збирає інформацію. Тоді як її можна взагалі не збирати».

Загалом браузер не знає, в яке місце завантажується інформація. Окрім цього, він потребує дозволу від ОС на доступ до цих даних. Система «Вуаль» обходить цю проблему тим, що зберігає всю завантажену інформацію в зашифрованому вигляді до моменту її виведення на екран.

Для користувача робота проходить через сервери «Вуалі». На них він набирає веб-адреси сайтів тощо. При цьому браузер отримує дані в спеціальному форматі. Система його розшифровує, лише коли необхідно відобразити інформацію на екрані. Завдяки цьому буде складніше перехопити дані із завершення сесії веб-серфінгу. Це особливо актуально для комп’ютерів, які мають багатьох користувачів, наприклад, в офісах, готелях, обчислювальних центрах тощо.