П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Дискретна відеокарта непотрібна і можна грати на вбудованій? Iris Xe відповідає так

Навіть попри заборону криптовалют у Китаї та викликане цим зниження вартості відеокарт купити її все ще залишається дорого та складно. Однак це може виявитися зовсім непотрібним, якщо відмовитися від думки, що для ігор необхідна дискретна відеокарта. Тести показують, що інтегрована графіка Intel Xe вже досить потужна, щоб закрити основні потреби геймерів.

Intel Iris Xe придатна для ігор

Вбудоване у останні процесори Intel графічне відеоядро, відоме як Iris Xe, доступне в чотириядерних чипах 11 покоління Intel Core. Ці процесори зазвичай встановлюються в ноутбуки середнього та топового рівня, а також трансформери 2-в-1. На них побудовані, наприклад, Dell XPS 13, Lenovo ThinkPad X1, Samsung Galaxy Book Pro.

Порівнюючи потужність Intel Xe з попереднім поколінням вбудованої графіки Intel UHD 620, перша надає значно більшу продуктивність в іграх. Відеоядро Intel UHD 620 ледве перевищувало позначку 1 000 балів у бенчмарку 3DMark Fire Strike, тоді як Intel Iris Xe легко видає 4 000 балів.

Потужності Intel Xe вистачає, щоб на мінімально прийнятних 30 FPS у роздільній здатності 1080p відтворювати такі ігри як Final Fantasy XIV, Call of Duty: Warzone, Civilization VI. Навіть дуже вимогливі ігри, такі як Microsoft Flight Simulator, можна запускати на ній у роздільній здатності 720p та мінімальними налаштуваннями графіки. Старіші ігри, такі як Rocket League, Counter-Strike, League of Legends легко перевищують 60 fps у роздільній здатності 1080p та середніх або високих налаштуваннях графіки.

Звісно, потужність Intel Xe не зрівняється з таким монстром як RTX 3090 Ti. Однак спробуйте спершу купити цього монстра. Також Intel Xe стоїть в ноутбуках, які важать менше двох кілограмів. Такий лаптоп завжди можна брати з собою та мати улюблені ігри під рукою.

Обирайте правильну Intel Xe

Значок Intel Xe на корпусі ноутбука не означає, що ви отримаєте усі можливості цього відеоядра. Графіка Intel Xe постачається у кількох варіантах і в їхніх маркетингових назвах досить легко заплутатися.

Одразу варто запам’ятати, що Intel UHD в процесорах Intel 11 покоління не є графікою Intel Xe. Ядро Intel UHD найчастіше встановлюється в чипах Core i3. Ця графіка зовсім не підходить для ігор і її варто уникати.

Intel також встановлює слабку графіку у своїх топових чипах, наприклад, у восьмиядерному Intel Core i9-11900H. Очікується, що його доповнить якась потужна дискретна відеокарта від AMD або Nvidia, а тому потужність вбудованого відеоядра неважлива.

Щоб отримати графіку Intel Xe потрібно обирати ноутбук на чотириядерному процесорі Core i5 або i7. Однак і вони пропонують різні версії Xe. У Core i5 11 покоління графічне ядро менш потужне – воно має 80 виконавчих блоків. Intel Xe у Core i7 11 покоління пропонує 96 виконавчих блоків.

Хоча зазвичай більша кількість виконавчих блоків означає більшу продуктивність, у тонких ноутбуках це не завжди так. У них на перше місце виходить проблема виділення тепла, тому графіка Intel Xe у Core i7 не набагато випереджає графіку Core i5.

В цьому разі просто купуйте той варіант Intel Xe, який дозволяє ваш бюджет. Вам цілком може вистачити продуктивності Core i5, які на кілька сотень доларів доступніші, ніж Core i7.

Intel Xe проти конкурентів

Intel Xe надає приблизно в чотири рази більшу продуктивність, ніж попереднє покоління графіки Intel UHD 620. Однак конкурент AMD також розвиває свою лінійку вбудованої графіки.

Тести показують, що Intel Xe надає більшу продуктивність, ніж вбудоване ядро Radeon Vega у процесорах AMD Ryzen. Хоча при цьому самі процесори серій AMD Ryzen 4000 та 5000 більш продуктивні, ніж чипи Intel Core 11 покоління.

За матеріалами: PC World

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися