Неділя, 16 Червня, 2024

NVIDIA відмовляється від технології SLI, залишилося три місяці

Компанія NVIDIA повідомила, що припинить з 1 січня 2021 року випуск драйверів з підтримкою нових профілів SLI для відеокарт GeForce RTX 20ХХ та старіших. Тепер можливість використовувати кілька відеокарт GeForce для об’єднання їхньої потужності залежатиме від розробників ігор. Відповідний код має інтегруватися безпосередньо в гру, а NVIDIA обіцяє допомогти.

Технологію SLI винайшла компанія 3dfx, яка в 1998 році представила відеокарту Voodoo2 з її підтримкою. NVIDIA в 2001 році купила 3dfx та отримала права на цю технологію.

За допомогою SLI стає можливо використовувати потужності декількох відеокарт. Для її роботи необхідна адаптація до кожної гри, і відповідні профілі розробляла NVIDIA, випускаючи їх у черговій версії драйверів.

NVIDIA також нагадала про ігри, які вже мають вбудовану підтримку профілів SLI. Наприклад, серед ігрових проектів, що використовують API DirectX 12, вбудована підтримка SLI заявлена в: Shadow of the Tomb Raider, Civilization VI, Sniper Elite 4, Gears of War 4, Ashes of the Singularity: Escalation, Strange Brigade, Rise of the Tomb Raider, Zombie Army 4: Dead War, Hitman, Deus Ex: Mankind Divided, Battlefield 1 і Halo Wars 2. Для проектів на базі API Vulkan вбудована підтримка SLI заявлена в Red Dead Redemption 2, Quake 2 RTX, Ashes of the Singularity: Escalation, Strange Brigade і Zombie Army 4: Dead War.

Неігрові додатки можуть використовувати декілька відеокарт без необхідності використання профілів SLI.

В поколінні відеокарт Turing, а саме GeForce RTX 30ХХ, NVIDIA пприбрала інтерфейс NVLink, який потрібен для роботи SLI. Цей інтерфейс залишився тільки у флагманській GeForce RTX 3090.

В 2016 році компанія прибрала у SLI режим роботи з трьома та чотирма відеокартами. Причиною для цього неофіційно вважається низька ефективність такої збірки, оскільки майже кожна гра виходить в реліз недоробленою. В деяких випадках це порушення правил графічних інтерфейсів (API). В інших це прорахунки в обробці даних, що вимагає надто багато обчислень.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися