Субота, 9 Грудня, 2023

Небесний кінотеатр: польоти стануть приємнішими

Європейські пасажири вже можуть не хвилюватися, що їхній політ буде нудним, якщо вони забули завантажити у свій смартфон чи планшет декілька фільмів. Авіакомпанії шукають нові способи привабити мандрівників, і один з них – безоплатне мультимедіа на борту. Подібні послуги вже популярні в Америці й останнім часом почали з’являтися в інших регіонах світу.

Один з нещодавніх прикладів мультимедійних розваг на борту літака надає найбільший європейський бюджетний перевізник Ryanair. Його пасажири зможуть обирати фільми та телешоу, які можна переглядати на власних гаджетах. При цьому ця авіакомпанія, яка бере гроші майже за будь-які додаткові послуги, може надавати мультимедійний контент безоплатно. Платити за нього все ж доведеться, але не пасажирам, а бізнесу – рекламодавцям, які можуть вставляти свої оголошення.

Дивитися кіно зможуть ті мандрівники, яким летіти більше двох-трьох годин. При цьому інтернету в них не буде з причин економії. «Послуга націлена на пасажирів, яким летіти більше двох годин, – каже директор з інформації Ryanair Джон Харлі. – Інтернет-доступу ми не надаватимемо: це збільшить повітряний опір літаків на 2%. У перерахунку на гроші це додаткові затрати у 20 мільйонів євро на пальне».

Wi-Fi у польоті

Хоча в Європі подібні послуги не практикуються, у Північній Америці мультимедійні розваги на борту літака досить популярні. Наприклад, United, Delta, Southwest Airlines та Jetstar є одними з багатьох авіаперевізників, які надають потокове відео в польоті через Wi-Fi. Такі ж послуги пропонують і в інших регіонах світу авіакомпанії Qantas, Virgin Australia та Singapore Airlines. Пасажири можуть переглядати фільми у веб-браузері з підтримкою плагіна Adobe Flash або через спеціальну програму для смартфонів на iOS та Android.

У Європі ж перегляд фільмів під час польоту залишається рідкісною послугою – однією з перших авіакомпаній, які пропонують подібне стала Norwegian Air у 2013 році. Потім до неї приєдналася Lufthansa, яка на 20 своїх середньомагістральних літаках Airbus, окрім відео й телешоу, також пропонує читати газети з журналами.

«Пасажирам потрібно завантажити у свої гаджети спеціальний додаток перед вильотом. Для цього ми роздаємо флаєри та рекламні оголошення, – каже спікер Lufthansa Майкл Ламберті. – Чому ми пропонуємо послугу лише на обмеженій кількості літаків? Тому що ми віримо, що вона цікава лише на тривалих маршрутах, наприклад, до Тель-Авіву, Афін, Москви, Каїру, Баку тощо».

Вбудоване проти власного

Бездротова мережа на борту літака вкупі з власними гаджетами пасажирів становить серйозну конкуренцію вбудованим розважальним системам на борту. Останніми займається декілька компаній, серед яких Panasonic та Thales, котрі продають їх по $7500 на кожне пасажирське місце. Окрім цього, фірми також заробляють на обслуговуванні та оновленні.

Вбудовані на літаку розважальні системи отримали серйозного конкурента – планшети та смартфони користувачів

Подібні вбудовані розважальні системи на літаку також розвиваються: Panasonic нещодавно показав рішення, яке дозволяє використати планшет у ролі другого екрана. Він доповнить дисплей у підголов’ї сидіння.

Деякі авіакомпанії, такі як Emirates та Qatar Airways, залишаються на боці вбудованих у літак розважальних систем. Однак експерти кажуть, що власні гаджети користувачів з часом можуть витіснити такі рішення. Особливо якщо авіаперевізникам вдасться налагодити стосунки з телеканалами та телестудіями та купити права на показ їхнього контенту.

«Навіть під час довготривалих польотів можна бачити, як люди дивляться фільми на своїх iPad, хоча в кріслі перед ними вмонтований дисплей бортової розважальної системи, – каже авіаційний експерт компанії JLS Consulting Джон Стрікленд. – Люди звикли бути незалежними та миттєво отримувати результат на свої запити. Якщо авіакомпанії зможуть продавати їм доступ до найсвіжіших фільмів та телешоу, які інакше ніде не можна переглянути, та, зважаючи на велику кількість польотів, – це відкриває можливість суттєвого прибутку».

За матеріалами: BBC

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися