Субота, 22 Червня, 2024

Одна фіча, в якій Andoid краще iPhone, принаймні на папері

Протягом багатьох років iPhone слугував еталоном тривалості програмної підтримки. Смартфони Apple отримували оновлення програмного забезпечення протягом більш тривалого періоду часу порівняно з більшістю телефонів Android. Однак раніше Apple ніколи офіційно не повідомляла, скільки років програмної підтримки вона надає для своїх пристроїв. Як виявилося, сьогодні деякі Anrdoid перевершують iPhone за терміном підтримки виробником.

Цю інформацію про тривалість випуску апдейтів, Apple не розкрила добровільно. Уже досить традиційно, що компанію примушують це робити. Назвати чіткий термін тривалості підтримки своїх смартфонів Apple була змушена із запровадженням суворіших правил у Великій Британії. Новий регламент Великобританії щодо безпеки продуктів та телекомунікаційної інфраструктури (PSTI) вимагає від виробників надавати мінімальний період підтримки для оновлень безпеки на пристроях, підключених до інтернету.

У зв’язку з цим Apple була змушена оприлюднити свою заяву про відповідність iPhone 15 Pro Max із зазначенням визначеного періоду підтримки — мінімум п’ять років із дати першої поставки. Це означає гарантовані оновлення безпеки до 22 вересня 2028 року для серії iPhone 15, випущеної у вересні 2023 року.

Цей термін не дотягує до того, що зараз пропонують останні флагмани Google і Samsung. Обидві компанії гарантують сім років оновлень для своїх останніх флагманів. Це сукупно, включаючи виправлення безпеки та нові версії операційної системи Android. Це дає користувачам Pixel і Galaxy два додаткові роки офіційної підтримки програмного забезпечення порівняно з користувачами iPhone.

Але компанія Apple має історію надання оновлень системи безпеки понад п’ять років. Багато iPhone отримували виправлення безпеки протягом шести або більше років після випуску. Як, наприклад, iPhone 6S (Plus) , випущений у 2015 році, отримав підтримку протягом семи років, тобто від iOS 9 до iOS 15. Не кажучи вже про те, що Apple зробила це майже десять років тому, значно випередивши свій час.

Ця розширена підтримка не була офіційно гарантована раніше. З іншого боку, покупці Android, зокрема користувачі флагманських пристроїв Google і Samsung, тепер можуть бути впевнені, що їхні телефони Pixel або Galaxy отримуватимуть офіційні оновлення безпеки принаймні протягом семи років. Варто також відзначити, що нові версії Android надходитимуть на пристрої не протягом семи років.

Також Google відомий тим, що відмовився від подібних проектів. Навіть якщо він пообіцяв сім років підтримки, немає впевненості, що він виконає свої слова. Це все ще на папері. Тільки час покаже.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися