П’ятниця, 12 Липня, 2024

Android 15 отримає дивовижно корисні функції. Добірка найкращих фіч нової ОС

До офіційного випуску Android 15 залишилося кілька місяців, більшість нових функцій і змін в цій версії ОС уже оприлюднено завдяки доступності оглядових версій для розробників і бета-версій. Це буде захоплююче оновлення ОС, яке принесе багато зручних можливостей. Хоча Android 15 ще не має офіційної дати випуску, очікується, що він з’явиться десь у жовтні і дивіться,Ю що вона вам принесе.

Android 12 стало останнім оновленням ОС, яке принесло абсолютно нову мову дизайну та багато нових функцій. .Останні версії, Android 13 і Android 14, не дуже вражають нововведеннями. Вони не представили новаторських функцій або будь-яких змін інтерфейсу користувача та відчувалися як незначні оновлення. Але Android 15 поставляється з багатьма захоплюючими функціями, які змусять вас з нетерпінням чекати. Поки ви чекаєте на офіційний випуск, перегляньте список найкращих функцій Android 15.

Підтримка супутникового підключення

З тих пір, як Huawei на Android та Apple на iPhone оголосили про підтримку супутникового підключення в смартфоні, користувачі інших Android відчайдушно чекали, щоб спробувати це. Google нарешті прислухався до них, оскільки підтверджено, що Android 15 має цю нову функцію.

Android 15 Satellite Connectivity

Завдяки підтримці супутникового зв’язку ви зможете надіслати текстові повідомлення своєму другові, навіть якщо поблизу немає веж стільникового зв’язку. Android 15 також дозволяє програмам для SMS і RCS використовувати підтримку супутникового з’єднання для надсилання та отримання повідомлень.

Це означає, що супутникове підключення не обмежуватиметься лише екстреними випадками. Це може стати значно функціональнішим, ніж реалізація від Apple, яка обмежує підтримку супутникового підключення на iPhone лише для екстреного використання.

Збірка Android 15 Developer Preview 2 підтримує супутникове підключення на рівні операційної системи. Однак немає впевненості, чи буде в остаточному випуску ця функція на рівні ОС. Якщо це станеться, усі телефони Android 15 матимуть підтримку супутникового підключення, навіть бюджетні телефони.

Знайдіть свій телефон, навіть якщо він офлайн

Функція Google «Знайти мій пристрій» значно оновлюється в Android 15. Усі телефони Android 15 можуть перевіряти один одного через Bluetooth і працювати з мережею, що допоможе іншим користувачам Android знайти втрачені пристрої.

Find My Network покладається на трансляцію пристроїв Android, які, по суті, є сигналами Bluetooth. Пристрої Android, які є частиною мережі Find My Device поблизу, можуть отримувати сигнали Bluetooth від транслюючого пристрою та завантажувати зашифровані відомості про місцезнаходження на сервери Google. Лише власник транслюючого пристрою та люди, які мають доступ до ключа шифрування, можуть розшифрувати місцезнаходження.

Це означає, що мільярди пристроїв Android перевірятимуть один одного через Bluetooth, коли їх буде додано до мережі «Знайти мій пристрій», і можуть допомогти іншим знайти втрачені пристрої Android. Якщо все піде добре, Android матиме набагато більшу мережу відстеження втрачених пристроїв, ніж мережа Find My від Apple.

Повідомляється, що Google також працює над функцією «Пошук у вимкненому стані», яка дозволить користувачам знаходити свої пристрої Android, навіть якщо вони вимкнені. На жаль, цю функцію не можна ввімкнути на будь-якому пристрої Android з ОС Android 15 або новішої версії, оскільки вона потребує апаратної підтримки для живлення контролера Bluetooth, коли пристрій вимкнено.

Повідомляється, що моделі Pixel 8 підтримуватимуть Powered Off Finding після оновлення до Android 15.

Google не підтвердив функцію Powered Off Finding, але, ймовірно, вона буде оголошена під час презентації серії Pixel 9 у жовтні цього року.

Здоров’я батареї

Android 15 може дозволити користувачам бачити стан батареї свого пристрою. Цю функцію вперше було помічено в Android 14 QPR2 Beta 2, але вона не була повністю розгорнута, і тому ніколи не застосовувалася на жодному пристрої Google Pixel. Схоже, Android 15 зробить інформацію про стан акумулятора доступною для користувачів.

Акумулятор з часом зношується, оскільки його здатність утримувати заряд з часом стає меншою. Функція справності батареї показує відсоток ємності батареї, що фактично залишився, і, отже, це корисний показник, який допомагає користувачам замінити батарею в потрібний час.

В Apple iPhone була функція справності батареї протягом багатьох років, і тепер, здається, вона з’явиться на пристроях з Android 15.

Архівація програм

Архівування додатків — це зручна функція, яка дозволяє заощадити місце, видаливши невикористовувані додатки, зберігаючи дані користувача. Отже, коли ви наступного разу перевстановите програму, ви зможете повернутися до місця, де зупинилися в ній. Apple iPhone вже має цю функцію як «вивантажувати програми».

Google уже має функцію архівування додатків через Google Play Store. Недоліком тут є те, що ви не можете архівувати програми, встановлені за межами магазину Google Play. Android 15 підтримує архівування додатків на рівні ОС, що дозволяє користувачам архівувати будь-які встановлені додатки зі сторінки інформації про додатки.

В Android 15 також є можливість автоматично архівувати програми, якими ви не користуєтеся часто. Коли ви архівуєте програму, піктограма програми стає сірою та відображає піктограму завантаження, торкання якої переспрямовує вас у Google Play Store, щоб завантажити програму. Ви також можете розархівувати програму, натиснувши «Відновити» на сторінці інформації про програму.

Охолодження сповіщень

Ще одна корисна функція, яка з’явиться в новій ОС Android, — це «Охолодження сповіщень». Це зменшує гучність послідовних сповіщень від однієї програми. Ця функція не дозволяє користувачам дратуватися через велику кількість сповіщень.

Час відновлення початкової гучності звуку сповіщень було помічено в першій збірці Developer Preview Android 15, але було приховано в першій бета-версії. Ймовірно, Google витрачає більше часу на розробку цієї функції, перш ніж оприлюднити її для громадськості.

Співробітники Android Authority також помітили новий перемикач під назвою «вібрація під час розблокування» в свіжих збірках Android 15. Якщо його ввімкнути, ваш заблокований телефон не буде вібрувати, коли ви отримуватимете послідовні сповіщення від однієї програми. Коли пристрій розблоковано, він буде вібрувати лише для послідовних сповіщень.

Високоякісний режим веб-камери

Існує багато програм сторонніх розробників для використання смартфона як веб-камери для ПК. Але що може бути краще, ніж інтеграція цієї функції в систему? Що ж, Google представив цю функцію у випуску Android 14 QPR 1 для смартфонів Pixel, але результат був нижчим за середній.

Android 15 представляє новий високоякісний режим веб-камери, який значно покращує якість відео. У попередньому перегляді веб-камери з’явився новий символ HQ, який увімкне новий режим веб-камери. Він вимикає оптимізацію живлення на пристрої, щоб забезпечити кращу якість відео. Отже, очікуйте збільшення витрати акумулятора при тривалому використанні.

Частковий спільний доступ до екрана

Частковий спільний доступ до екрана — це ще одне корисне доповнення до Android 15, орієнтоване на конфіденційність, яке дозволяє користувачам ділитися та записувати одну програму, а не весь екран.

Цю функцію вперше було представлено в Android 14 QPR 2 на пристроях Pixel, але тепер вона буде доступна для всіх пристроїв Android 15. Нова ОС може запропонувати додаткові функції конфіденційності, такі як приватний простір і конфіденційні сповіщення.

Програми від краю до краю крану за замовчуванням

Смартфони Android можуть відображати більше вмісту, ніж раніше, завдяки тонким рамкам і великому розміру екрана. Однак багато програм не використовують всю висоту та ширину для відображення свого вмісту. Android 15 вирішує цю проблему, примушуючи всі додатки працювати від краю до краю за замовчуванням, покращуючи взаємодію з користувачем.

Приватний простір

Android 15 може представити Private Space для захисту ваших важливих програм і файлів. Як випливає з назви, функція створює приватний простір, де ви можете додавати програми та дані, а також використовувати інший пароль або PIN-код для кращої безпеки. Телефони Samsung вже мають подібну функцію з іншою назвою «Захищена папка».

Користувачі зможуть приховати приватний простір зі списку програм, змінити екран блокування, установити програми в приватному просторі та видалити приватний простір.

Делікатні сповіщення

Шахрайство з одноразовими кодами OTP зростає в геометричній прогресії. Однією з головних причин є шкідливі сторонні програми, які мають доступ до повідомлень. Вони можуть читати всі ваші повідомлення, у тому числі ті, що містять одноразові паролі, і можуть використовувати їх для різноманітних негативних цілей. Android 15 має на меті виправити це, запровадивши «Конфіденційні сповіщення», які не дозволяють зловмисним програмам читати ваші одноразові паролі.

За матеріалами: Gizmochina

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися