Понеділок, 15 Липня, 2024

Один із найбільш захищених месенджерів Signal обіцяє припинити роботу в США, якщо ті приймуть закон EARN IT

У США нині йдуть дебати щодо закону Eliminating Abusive and Rampant Neglect of Interactive Technologies Act (EARN IT Act), який може значно послабити безпеку комунікації в інтернеті. Як протест проти цього закону один із найбільш захищених месенджерів Signal обіцяє припинити роботу в країні, якщо документ ухвалять.

У законопроекті EARN IT вводяться поправки, які мали б змусити компанії докладати більше зусиль з контролю матеріалів, які розміщують користувачі. Документ пропонує надавати імунітет від позовів за розміщення подібних матеріалів лише деяким компаніям. Хто матиме захист, повинна вирішувати спеціальна комісія, до складу якої увійдуть генпрокурор США, міністр внутрішньої безпеки США, а також глава Федеральної торгової комісії.

Деякі експерти вважають, що EARN IT може призвести до того, що компанії будуть змушені створити методи для надання правоохоронцям доступу до контенту, який завантажили користувачі. Це охоплює і листування, яке ведуть користувачі. Сьогодні воно деякою мірою захищене наскрізним шифруванням, ключі від якого компанії офіційно не передають третім сторонам.

Месенджер Signal запрацював у 2014 році і робить акцент на конфіденційність за допомогою, серед іншого, наскрізного шифрування. Signal рекомендований військовими США, а також ним користується колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден. Останній у 2013 році розкрив світові інформацію про тотальне стеження американських спецслужб за комунікаціями населення світу. Того ж року Сноудена звинуватили у шпигунстві і викраденні державної власності, а також оголосили в міжнародний розшук.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися