Четвер, 25 Липня, 2024

Пентагон запускає штучний інтелект для передбачення майбутнього

Військове відомство США вважає, що штучний інтелект краще впорається з передбаченням подій. Пентагон почав тести системи Global Information Dominance Experiments (GIDE). Це комбінація штучного інтелекту, хмарних обчислень та сенсорів, яка має передбачати події за кілька днів.

Ніякої магії Пентагон не застосовує: GIDE отримуватиме “сиру” інформацію в реальному часі і аналізуватиме її. Складаючи факти до купи штучний інтелект зможе передбачати події за кілька днів до того, як вони відбудуться.

Наприклад, штучний інтелект може розпізнати на супутникових знімках підготовку ворожої субмарини до виходу на завдання. Він видасть військовим США повідомлення про це ще до того, як субмарина дійсно покине порт.

У аналітиків-людей на видачу такого повідомлення йдуть години або навіть дні. GIDE здатна видати сповіщення за секунди, кажуть військові.

Поки GIDE перебуває в тестовому режимі, однак цю систему планують уже скоро задіяти в реальних задачах. Перевірку її реальної ефективності можуть розпочати під час навчань Globally Integrated Exercise навесні 2022 року.

У Пентагоні кажуть, що переваги предикативного штучного інтелекту очевидні. Замість реакції на події, що вже відбулися або покладання на застарілу інформацію, Пентагон зможе приймати проактивні дії, наприклад, розгортати війська або нарощувати оборону. Також у Пентагоні кажуть про користь такої системи для цивільних, але не наводять приклади.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися