Середа, 29 Травня, 2024

Перегляд YouTube на деяких Android швидше розряджатиме батарею: відеохостинг перейшов на новий відеокодек

YouTube переходить на AV1 за замовчуванням, що може стати проблемою для деяких користувачів Android. Ті, у кого телефони не мають апаратного декодування для цього відеокодеку, отримають більше розряджання акумулятора при прегляді.

Аріф Дікічі, який є частиною команди Android Video and Image Codecs у Google, нещодавно оголосив на LinkedIn, що Android тепер використовуватиме декодер AV1, відомий як libdav1d, створений командою, що стоїть за VLC.

Як зазначено, усі пристрої, починаючи з Android 12, матимуть вбудовану підтримку програмного забезпечення для кодека, щойно вони отримають оновлення системи Google Play у березні 2024 року.

Хоча оновлення забезпечить покращену підтримку кодека AV1 для величезної кількості телефонів Android, воно не активує новий кодек за замовчуванням. Натомість використовується наявний декодер AV1, libgav1, якщо програма спеціально не запитує використання новішого dav1d декодер для обробки відео. Це саме те, що YouTube почав робити відразу після початку цього розгортання, і це викликає суперечки серед деяких користувачів Android.

Однією з ключових переваг кодека є те, що він допомагає підтримувати якість відео під час стиснення та декодування, тому багато користувачів у захваті від потенціалу вищої якості відео AV1.

Однак не всі задоволені змінами — особливо ті, у кого старі пристрої та телефони середнього класу. Здебільшого нові телефони вищого класу підтримують апаратне декодування для AV1, тому тим, хто має пристрої середнього класу та старіші флагмани, можливо, доведеться покладатися на програмне декодування тепер. Деякі з цих користувачів Android висловили занепокоєння з приводу того, як зміна вплине на час роботи акумулятора.

Варто зазначити, що Google не перший, хто вніс такі зміни в такий широко використовуваний сервіс, як YouTube. У 2020 році Netflix зробив щось подібне для користувачів своїх додатків для Android, зробивши AV1 своїм новим стандартом. До цієї зміни Netflix підтвердив, що використовував кодек VP6 для своєї програми Android.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися