П’ятниця, 14 Червня, 2024

Плоскі фотографії стали тривимірними

Скоро можна буде на звичайному фото розглянути об’єкти на ньому з усіх боків. Учені з Університету Карнегі-Мелона розробили нову технологію, яка перетворює пласкі речі на двовимірному знімку на тривимірні моделі, які можна крутити, як забажається.

Для роботи такої системи спершу необхідно обрати предмет на фотографії, наприклад, стілець. Далі технологія його фотографує та розбиває на частини. До них вона підбирає відповідні за формою та розмірами тривимірні моделі з різних доступних джерел. Останні потім з’єднуються в єдиний об’єкт, який виглядає майже так, як предмет на плоскій фотографії. Отриману тривимірну модель можна крутити, як завгодно, для детальнішого розгляду.

Автори визнають, що їхня ідея має обмеження, оскільки база наявних 3D-об’єктів досить обмежена, і в ній не вдасться підібрати аналоги до будь-яких предметів, які можна зустріти на фотографіях. Однак, на їхню думку, подібна технологія може полегшити рутинну роботу фахівцям, яким не потрібно буде щоразу створювати віртуальні моделі пляшок, меблів та інших розповсюджених речей. Їм буде досить відсканувати звичайну фотографію, а перетворенням у 3D-модель займеться комп’ютер.

Сьогодні для створення віртуальних моделей доводиться використовувати складну техніку, яка точка за точкою переводить реальний об’єкт у 3D. При цьому така технологія не здатна створити об’ємну копію предмета з плаского знімка.

Сучасні технології дозволяють створювати віртуальні тривимірні моделі лише з реальних тривимірних предметів. Для цього потрібен дорогий сканер
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися