Неділя, 16 Червня, 2024

Рак можуть виявляти штучним інтелектом для розпізнавання випічки

Штучний інтелект BakeryScan початково призначений для допомоги пекарям. Він визначає різні види випічки за допомогою технології машинного бачення. Виявилося, що він майже безпомилково визначає рак.

Розроблений в 2013 році японською компанією Brain Co. інтелект BakeryScan за допомогою камери визначає який тип випічки знаходиться на підносі та вносить її в комп’ютерну систему для швидшої обробки замовлення. Систему сьогодні використовує понад 400 магазинів в Японії, вартість кожного екземпляру складає $20 000.

Лікарі з кіотського госпіталю Луї Пастера використали цю систему для визначення наявності ракових клітин на слайдах. Модифікована система під назовю Cyto-AisCAN продемонструвала точність роботи у 99%.

Ідея використати BakeryScan в медичних цілях з’явилася через чотири роки після його створення. Один з лікарів побачив його роботу на телевізійному шоу та подумав, що за схожою методикою можна визначати ракові клітини.

Розпізнавання клітин доброякісних та злоякісних пухлин є напруженою ручною роботою. Штучний інтелект здатний значно пришвидшити процес та допомогти встановити діагноз швидше. Діагностика раку на ранніх етапах веде дає більше шансів на одужання.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися