У космос запустили магніт для збору сміття

За оцінкою Європейсього космічного агентства, на навколоземній орбіті знаходиться близько 9200 тонн сміття в кількості 34 000 одиниць

Супутник ELSA-d може стати одним з найбільш ефективних космічних прибиральників сміття. Розроблений японською фірмою Astroscale він стане першим супутником, що прибирає сміття за допомогою магніту.

ELSA-d не призначений для повномасштабної роботи – це тестова платформа. Супутник вагою 200 кг має продемонструвати принципову можливість такого типу прибирання та її ефективність. Після цього він згорить в земній атмосфері. Отримані дані використають для розробки наступних поколінь супутників-прибиральників.

Супутник ELSA-d складається з двох блоків – основний модуль вагою 180 кг та макет космічного сміття вагою 20 кг. Саме його супутник має підмагнітити до себе, виконавши тестове прибирання. Цю процедуру повторять кілька разів.

Наступна фаза програми включатиме збирання кількох шматків сміття протягом однієї місії. Її запуск призначений на 2023 рік.

Особливість ELSA-d в тому, що він діятиме напівавтономно, включаючи маневрування.

За оцінкою Європейсього космічного агентства, на навколоземній орбіті знаходиться близько 9200 тонн сміття в кількості 34 000 одиниць. Це лише об’єкти, які більше 15 см в довжину. Менших шматків нараховується 130 000 одиниць.

Космічне сміття вже становить загрозу супутникам і про це попереджають в ООН. За оцінками, було понад 560 випадків поломок через зіткнення зі сміттям. Нині супутники розробляються з можливостями маневрування для ухилення від сміття.

Загалом навколо Землі нараховується 170 млн одиниць космічного сміття. Це можуть бути як великі об’єкти, наприклад, відпрацьовані елементи ракет, так і дрібні, такі як відлущена фарба.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я