Вівторок, 16 Липня, 2024

Речі, які знищила Apple

Цьогорічне рішення «яблучної» компанії позбутися стандартного роз’єму 3,5 мм для навушників викликало бурне обговорення в онлайні. Але це не вперше Apple викидає популярні технології зі своїх гаджетів. Ось коротка історія речей, які знищила Apple.

1984: самостійне обслуговування

Перший фірмовий комп’ютер Apple I продавався з останніх сторінок журналів у вигляді материнської плати та деталей до неї. Клавіатура та інша периферія в комплекті не постачалися – їх треба було купувати окремо. Наприкінці 70-х це не було чимось дивним, а радше навпаки – власники комп’ютерів повинні були вміти обслуговувати свої машини самостійно.

Усе змінилося з виходом Apple II, в якому користувачі отримували не набір «зроби сам», а готову машину. Усі деталі були заховані в пластиковий корпус. Початкова ціна цієї машини у 1977 році складала 1298 доларів, що з урахуванням інфляції сьогодні буде $5158.

З випуском першого Macintosh компанія пішла далі та взагалі заборонила користувачам зазирати всередину корпуса. Робити це могли лише авторизовані сервісні центри. Та навіть якщо користувач порушив гарантію і відкрив корпус, він все одно не міг нічого зробити – Macintosh не мав слотів розширення.

macintosh

1998: флопі-диск

Комп’ютери iMac стали відомими та популярними завдяки своїм яскравим кольорам корпусу. Останній одночасно був монітором – подібні машини сьогодні відомі як моноблоки. У iMac не вистачало флопі-дисковода, який був популярним у ті роки. Замість нього були нові тоді CD-привід та USB.

Користувачам таке рішення не сподобалося, але Apple пояснила, що інтернет та CD-диски стануть у майбутньому основними способами перенесення даних. У будь-якому разі, iMac виявилися шалено популярними – перші кілька місяців після старту продажів вони посідали перше місце у США за продажами. Експерти вважають, що це підштовхнуло появу доступних USB-аксесуарів.

imacg3

2001: видимі конструктивні елементи

У 2001 році Apple випустила один з найпопулярніших плеєрів в історії – iPod. На його корпусі неможливо було знайти звичні за іншою технікою конструктивні елементи: гвинти, знімний акумулятор та навіть перемикач живлення.

original-ipod

2007: фізична клавіатура

До виходу iPhone сенсорні телефони існували, але вони мали додатково фізичні кнопки. Поява телефона Apple перетворила мобільники на моноблоки з виключно програмними кнопками – залишилось лише кілька клавіш. Усі інші з’являлися та зникали на екрані.

apple_iphone_keyboard

2008: привід CD/DVD

У своєму MacBook Air компанія викинула оптичний формат CD/DVD. Цей ультрабук мав лише один роз’єм USB 2.0, гніздо для штекера 3,5 мм і порт micro-DVI.

Хоча MacBook Air починав як топовий гаджет у лінійці Apple, сьогодні він перейшов у розряд початкових девайсів. Про це говорять його ціна та продуктивність порівняно з іншими ноутбуками Apple. У будь-якому разі, після виходу MacBook Air компанія не оснащує свої девайси оптичними зчитувачами.

macbookair1

2015: порти USB-A

З випуском 12-дюймового MacBook компанія позбулася поширених сьогодні роз’ємів USB-A. Цей девайс мав лише один новий порт USB-C, до якого підключається вся периферія та через який він заряджається.

macbook-usb-c-hub

2016: штекер 3,5 мм

Починаючи з iPhone 7 підключити улюблені дротові навушники напряму до телефонів Apple вже не вийде. Компанія пропонує переходити на бездротовий звук, використовуючи Bluetooth-гарнітури. Вона навіть випустила для цього власні бездротові навушники AirPods. Утім, деталі цієї історії, напевне, вам знайомі, адже вона сталася зовсім нещодавно.

maxresdefault

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися