Речі, які знищила Apple

Цьогорічне рішення «яблучної» компанії позбутися стандартного роз’єму 3,5 мм для навушників викликало бурне обговорення в онлайні. Але це не вперше Apple викидає популярні технології зі своїх гаджетів. Ось коротка історія речей, які знищила Apple.

1984: самостійне обслуговування

Перший фірмовий комп’ютер Apple I продавався з останніх сторінок журналів у вигляді материнської плати та деталей до неї. Клавіатура та інша периферія в комплекті не постачалися – їх треба було купувати окремо. Наприкінці 70-х це не було чимось дивним, а радше навпаки – власники комп’ютерів повинні були вміти обслуговувати свої машини самостійно.

Усе змінилося з виходом Apple II, в якому користувачі отримували не набір «зроби сам», а готову машину. Усі деталі були заховані в пластиковий корпус. Початкова ціна цієї машини у 1977 році складала 1298 доларів, що з урахуванням інфляції сьогодні буде $5158.

З випуском першого Macintosh компанія пішла далі та взагалі заборонила користувачам зазирати всередину корпуса. Робити це могли лише авторизовані сервісні центри. Та навіть якщо користувач порушив гарантію і відкрив корпус, він все одно не міг нічого зробити – Macintosh не мав слотів розширення.

macintosh

1998: флопі-диск

Комп’ютери iMac стали відомими та популярними завдяки своїм яскравим кольорам корпусу. Останній одночасно був монітором – подібні машини сьогодні відомі як моноблоки. У iMac не вистачало флопі-дисковода, який був популярним у ті роки. Замість нього були нові тоді CD-привід та USB.

Користувачам таке рішення не сподобалося, але Apple пояснила, що інтернет та CD-диски стануть у майбутньому основними способами перенесення даних. У будь-якому разі, iMac виявилися шалено популярними – перші кілька місяців після старту продажів вони посідали перше місце у США за продажами. Експерти вважають, що це підштовхнуло появу доступних USB-аксесуарів.

imacg3

2001: видимі конструктивні елементи

У 2001 році Apple випустила один з найпопулярніших плеєрів в історії – iPod. На його корпусі неможливо було знайти звичні за іншою технікою конструктивні елементи: гвинти, знімний акумулятор та навіть перемикач живлення.

original-ipod

2007: фізична клавіатура

До виходу iPhone сенсорні телефони існували, але вони мали додатково фізичні кнопки. Поява телефона Apple перетворила мобільники на моноблоки з виключно програмними кнопками – залишилось лише кілька клавіш. Усі інші з’являлися та зникали на екрані.

apple_iphone_keyboard

2008: привід CD/DVD

У своєму MacBook Air компанія викинула оптичний формат CD/DVD. Цей ультрабук мав лише один роз’єм USB 2.0, гніздо для штекера 3,5 мм і порт micro-DVI.

Хоча MacBook Air починав як топовий гаджет у лінійці Apple, сьогодні він перейшов у розряд початкових девайсів. Про це говорять його ціна та продуктивність порівняно з іншими ноутбуками Apple. У будь-якому разі, після виходу MacBook Air компанія не оснащує свої девайси оптичними зчитувачами.

macbookair1

2015: порти USB-A

З випуском 12-дюймового MacBook компанія позбулася поширених сьогодні роз’ємів USB-A. Цей девайс мав лише один новий порт USB-C, до якого підключається вся периферія та через який він заряджається.

macbook-usb-c-hub

2016: штекер 3,5 мм

Починаючи з iPhone 7 підключити улюблені дротові навушники напряму до телефонів Apple вже не вийде. Компанія пропонує переходити на бездротовий звук, використовуючи Bluetooth-гарнітури. Вона навіть випустила для цього власні бездротові навушники AirPods. Утім, деталі цієї історії, напевне, вам знайомі, адже вона сталася зовсім нещодавно.

maxresdefault

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Будь ласка введіть ваше ім'я