Остання версія операційної системи iOS набагато менш безпечна, ніж попередня, пише The Verge з посиланням на Forbes. У зловмисників не виникне труднощів отримати несанкціонований доступ до резервних копій iTunes. Цю вразливість виявили фахівці російської компанії Elcomsoft. Проблема полягає в новому механізмі перевірки паролів, який використовується для відновлення даних з iTunes. Як заявили фахівці Elcomsoft, цей механізм у 2500 разів легше зламати, ніж той, що використовувався в iOS 9 та її більш пізніх версіях.

ios_01

Зловмисники можуть отримати доступ до даних користувачів за допомогою перебору паролів. Якщо в iOS 9 швидкість підбору пароля становить близько 2400 паролів на секунду, то вразливість iOS 10 дозволить хакерам перебирати за ту ж одиницю часу по 6 мільйонів варіантів паролів.

Це стало можливим через те, що новий механізм перевірки пароля ігнорує кілька перевірок безпеки, які були присутні як в iOS 9, так і в більш ранніх версіях операційної системи. Таким чином, проблема актуальна в першу чергу для тих користувачів, які мають пристрої на iOS 10.

ios_02

Відповідно до недавньої заяви Apple, компанія вже знає про цю проблему і вживає відповідних заходів.

«Ми знаємо про проблему, яка впливає на надійність шифрування резервних копій пристроїв на iOS 10. Ми працюємо над вирішенням цієї проблеми в майбутньому оновленні безпеки, – повідомив представник компанії. – Дана уразливість не впливає на резервні копії, зроблені через iCloud».

Імовірно, найближче оновлення прошивки буде містити патч, що закриває вищезгадану «дірку» системи безпеки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Будь ласка введіть ваше ім'я