Субота, 15 Червня, 2024

Робот Boston Dynamics узяв участь у майже справжній бойовій ситуації

Французька армія перевірила, наскільки сучасні передові роботи підходять для участі в реальних військових завданнях. Цього тижня вона залучила робота-собаку Spot від Boston Dynamics у наближених до бойових навчаннях. Однак машина не змогла завершити цей симульований бій – у неї сіли батарейки.

У навчаннях військової школи Saint-Cyr взяли участь п’ять роботів, і машина від Boston Dynamics була однією з них. Роботів перевіряли в трьох сценаріях: атакувальний маневр на перехресті, захисний маневр удень та вночі, а також сценарій бойового зіткнення в населеному пункті. Кожну вправу проходили двічі: один раз без роботів, інший – із роботами.

Деякі учасники навчань кажуть, що роботи пропонують переваги під час розвідки. «Мене вбили під час сценарію бою в населеному пункті без роботів, однак не тоді, коли машини виконали розвідку», – каже один з учасників.

Але в Spot, попри переваги, виявилися і недоліки. «У Spot розрядилася батарея посеред бою», – каже учасник навчань.

Французькі військові отримали робота Spot через локальну компанію Shark Robotics. Віцепрезидент Boston Dynamics Майкл Перрі сказав, що не знав про продаж Spot французьким віськовим. «Ми дізналися про це разом з вами. Ми не знаємо чітко масштаби цього залучення», – сказав він.

Перрі розповів, що його компанія висуває сувору вимогу покупцям не озброювати Spot. Однак це не заважає військовим використовувати таку машину для власних завдань. «Ми думаємо, що військові використовують роботів, щоб прибрати людей з небезпечних місць. Ми думаємо, це легальний приклад використання технології», – каже він.

Boston Dynamics почала продавати робота Spot європейським покупцям у листопаді 2020. Це сталося через чотири місяці після старту продажів в США. Spot використовується на будівництві, сільському господарстві, охороні здоров’я та інших галузях.

1 коментар

  1. Робот Boston Dynamics прийняв участь – “прийняв на груди”? Украънською мовою ВЗЯВ УЧАСТЬ!

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися