Неділя, 19 Травня, 2024

Розробляють накопичувачі обсягом10 000 ТБ із матеріалу, що є в кожному туалеті

Розташована в Мюнхені компанія зі зберігання даних Cerabyte опублікувала уривок із своєї презентації, яка натякає на новий екзотичний носій даних. Цікавим його робить не лише обсяг у 10 000 ТБ, а й те, що основою для нього буде матеріал, який є в кожній ванній кімнаті – кераміка. Повністю цю презентацію має пізніше розкрити генеральний директор і співзасновник Крістіан Пфлаум на майбутній конференції розробників сховищ у 2023 році в Каліфорнії.

Cerabyte використовує особливий тип кераміки, розташованої шарами товщиною всього 50 атомів у листах товщиною до 300 мкм. Використовуючи лазерний промінь або промінь частинок, інженери змогли записувати та зчитувати дані зі швидкістю на рівні у кілька ГБ/с із носієм, здатним підтримувати щільність запису на рівні кількох ТБ/см^2.

Для порівняння, нинішні жорсткі диски досягають щільності запису лише 0,02 ТБ/см^2, а майбутні моделі, які, ймовірно, будуть випущені наприкінці десятиліття, досягнуть приблизно 0,1 ТБ/см^2; Магнітна стрічка, яка використовується в картриджах LTO, перевищує 0,006 ТБ/см^2 (або 317 Гбіт/дюйм^2).

Очікується, що керамічні картриджі першого покоління будуть випущені в 2025 році з початковою ємністю 10 ПБ (тобто 10 000 ТБ), яка зросте до 100 ПБ до кінця десятиліття. Окрім цього, Cerabyte планує представити носій CeraTape ємністю 1 ЕБ (той один мільярд гігабайт), який, за його словами, матиме форму стрічок товщиною 5 мкм, покритих керамічним покриттям товщиною 10 нм.

Розробники зазначають, що записані на кераміці дані будуть доступні за лічені секунди, що робить їх ідеальним кандидатом для холодного зберігання, довічного хмарного зберігання та необмеженого хмарного зберігання.

Однак швидкість читання/запису залишається проблематичною; швидкість передачі 10 ГБ/с відповідає лише 36 ТБ на годину, що означає, що знадобиться більше 11 днів, щоб заповнити один картридж.

Cerabyte продаватиме свої носії даних в основному гіпермасштабувальникам, підприємствам і операторам центрів обробки даних із загальним адресним ринком, який, як очікується, досягне 500 мільярдів доларів до 2030 року, що в шість разів більше, ніж у 2023 році. Стартап обіцяє зниження TCO до 75% завдяки нульовому енергоспоживанню в стані спокою та надзвичайно високій об’ємній щільності даних.

Кераміка є міцною, що означає, що її можна використовувати в екстремальних умовах, наприклад при низьких/високих температурах. Поки невідомо, чи буде носій поставлятися з окремим зчитувачем, чи механізм читання/запису та носій будуть інтегровані для кращої продуктивності.

Невідомою також залишається ціна, хоча Cerabyte каже, що її флагманський продукт буде недорогим рішенням. Стрічки LTO-8 коштують приблизно 4 долари за ТБ, і якщо Cerabyte зрівняється з цим, керамічний картридж на 10 ПБ має коштувати круто 40 000 доларів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися