Четвер, 18 Квітня, 2024

Що краще за планшет? Папір і звичайна ручка

Як би сучасні технології не намагалися, але вони так і не витіснили одне з найстаріших рішень для офісу. Звичайний папір та ручка виявляються в багатьох випадках кращими навіть за найпотужніші планшети. Спробуємо розібратися, чому так відбувається.

Засновниця австралійської PR-компанії Flourish PR Анжела Чеберано є однією з прибічників традиційних рішень для письма. Вона щороку розписує завдання на наступні 12 місяців. А недільними вечорами – планує та організовує наступний тиждень. Для цього вона використовує блокноти, старомодний щоденник, кольорові ручки і пачку журналів.

Чеберано – аж ніяк не технофоб. Вона, як і звичайний представник цифрового покоління, має акаунти у багатьох соцмережах. Але вона віддає перевагу простоті, гнучкості та приємній на дотик паперовій сторінці для виконання деяких завдань.

«Інколи мені просто хочеться позбутися всіх цих технічних штук і сісти в спокійному місці з ручкою і аркушем, – говорить вона. – У світі так багато різних програм, а мені здається, що жодна не дасть того, що мені потрібно. Я чесно намагалась використовувати їх, складала списки справ чи намагалася робити «мозковий штурм» за допомогою різних додатків. Але мені зручніше використовувати ручку і аркуш паперу або старомодний щоденник. Він завжди під рукою. Завжди допомагає зосередитися».

І вона не єдина, хто так вважає: навіть поверхневий огляд соцмереж показує, що користувачі поступово повертаються до традиційних канцтоварів і письма. Останнім часом продажі канцтоварів також стрімко зросли через популярність системи Bullet journaling – «швидких записів, списків».

Наукове підґрунтя

Наука припускає, що ці традиційні методи таки мають під собою певне підґрунтя. Хоча технології можуть давати серйозну перевагу щодо деяких завдань, надлишок «цифри» викликає занепокоєння. Дослідження 2010 року показує, що ми споживаємо майже втричі більше інформації, ніж у 1960-х роках. А у звіті британського регулятора Ofcom вказано, що 60% громадян вважають себе залежними від мобільних пристроїв. При цьому третина користувачів витрачає більше часу онлайн, ніж планує.

Інші дослідження показують, що ручка і аркуш паперу – кращі за клавіатуру. Наприклад, дослідження Прінстонського університету та Університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі, оприлюднене 2014 року. Тактильні рецептори можуть стимулювати ті частини мозку, котрі пов’язані з творчістю та пошуком нових рішень

Три експерименти показали, що студенти, які писали конспекти на ноутбуках, гірше розбирались у ключових питаннях, ніж їхні товариші, які занотовували на папері. Записування лекцій від руки покращило розуміння матеріалу та його запам’ятовування, оскільки студенти були змушені обробляти інформацію, а не просто механічно набирати її.

Швидкі нотатки

Звісно ж, складання списків справ без технічних засобів – явище не нове. Його широко використовували в доінтернетні часи. Різниця в тому, що зараз до традиційних методик повертаються досвідчені користувачі цифрових технологій. Багато з них є успішними відеоблогерами, спеціалістами технічного профілю або експертами в нових медіа.

Цей новітній тренд допоміг підвищити продажі канцтоварів, таких як популярні записники Moleskine та Leuchtturm1917, повідомляють виробники. За останні чотири роки продажі Moleskine щороку зростали на двозначні цифри, зазначає Марк Сіслінскі, президент компанії Moleskine America.

Менеджер із маркетингу компанії Leuchtturm1917 Річард Берньєр повідомив, що в липні 2016 року продажі стрімко злетіли, значною мірою завдяки популярності системи Bullet journaling – відомій формі складання списків.

Осмислюємо старе по-новому

Отже, у чому полягає незмінна популярність простіших інструментів порівняно з високими технологіями, спеціально розробленими для підвищення продуктивності?

Перш за все, у записнику ніколи не сядуть батарейки. У нього також не зависне в процесі роботи екран. На папері не можна випадково щось видалити. Ручка з блокнотом також не подзвонять у неслушний момент, вони не набридатимуть постійними сповіщеннями від додатків та сервісів.

При цьому на папері ручкою можна легко робити те, що на смартфоні чи планшеті вимагає суттєвих навичок та складного програмного забезпечення. Наприклад, на папері кожен зможе малювати, креслити діаграми або схеми.

Час забруднити руки

Викладення чогось на письмі також пробуджує пошук нових рішень. Роботі з технологіями і пристроями бракує відчуття «брудних рук», із яким пов’язані інноваційність і творчість, стверджує Арвінд Малхотра, професор бізнес-школи імені Кенан-Флаглер Університету Північної Кароліни.

«Дослідження показали, що тактильні відчуття здатні стимулювати ті частини мозку, які пов’язані з креативністю. Тому дотик, тактильні відчуття і чуттєвий досвід при створенні чогось власноруч має багато спільного з креативністю, – каже він. – Моє власне дослідження зі швидкого макетування виявило, що навіть в епоху цифрових технологій інновації починаються, коли доповнити цифрові засоби фізичними».

За матеріалами: BBC

 

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися