Середа, 6 Грудня, 2023

Рецесія світової економіки: що чекає на технологічні компанії

Чергова хвиля глобальної економічної кризи вже починає накривати економіки країн. У деяких країнах Європи банки видають іпотеку і при цьому доплачують за кредитом, у Китаї примусово знижують вартість енергоресурсів, у США банки також знижують ставку за кредитами. Але ці заходи поки слабко допомагають, і наступного року прогнозується початок рецесії.

Останнє десятиліття технологічна індустрія процвітала, вартість акцій найбільших компаній досягла захмарних величин. Із 2009 року (кінець попередньої кризи) Apple додала майже 900% вартості, Amazon подорожчав на шалені 2000%, Microsoft стала ціннішою на понад 400%. Менші компанії також опинилися «в шоколаді»: Salesforce (плюс 1400%), Netflix (плюс 5000%). Twitter та Uber разом оцінюються у понад $100 млрд.

З точки зору сьогодення може здатися, що технологічні компанії незрушні, а їхні керівники виключно розумні та мудрі люди. Однак якщо подивитися в минуле і згадати кризу доткомів 2000-х та Велику рецесію 2010-х, стане зрозуміло, що не всі переживуть хвилю економічного спаду.

Компанії зі слабким поточним балансом залишаться без грошей, коли фінансові потоки обміліють. Нинішні великі бренди зникнуть майже миттєво, а більш вдалі – продадуться за невеликі суми. Власники будуть шукати можливості реструктуризації – злиття, викупи, переорієнтація профілю стане звичною справою.

Рекламні витрати, які дозволяють оцінити загальний стан економіки, знизяться, що змусить зменшити апетити компаній, які живуть на рекламі. Такі гіганти, як Google та Facebook, уже давно страждають від цього, як і менші сервіси на кшталт Twitter, Snap, Pinterest.

Економічна рецесія та закриття компаній для робітників означатиме, що вони не зможуть вільно змінювати роботу. Активісти почнуть поводитися скромніше, і компанії зможуть ще більше експлуатувати персонал, не боячись страйків та бунтів. Нерівність продовжить зростати, адже багатші будуть багатішати.

За матеріалами: CNBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися