Що станеться з флагманами, коли дешеві смартфони зможуть усе

дешеві смартфони за $50 здатні робити ті ж самі речі, що й флагмани за $900

Ви вже чули? Уже немає поганих телефонів, які чогось не можуть. Ця зміна відбувалася повільно та майже непомітно. Але зараз коло замкнулося: дешеві смартфони за $50 здатні робити ті ж самі речі, що й флагмани за $900. Постає питання, яка доля чекає на флагмани, якщо не обов’язково платити більше.смартфони

Еволюція смартфонів поступово привела до того, що дешеві апарати отримували кращі процесори, камери, дисплеї, акумулятори тощо. Із сотень мільйонів Android-смартфонів у діапазоні від 50 до 500 доларів, який зараз позначає середній ціновий сегмент, та які продадуться найближчими роками, більшість буде кращою і дешевшою, ніж ми думаємо. Можна чіплятися до якості камери і продуктивності додатків, але реальність полягає в тому, що все з ними буде добре, поки вони працюють на останній версії Android зі встановленим набором компонентів від Qualcomm, MediaTek, Samsung, Rockchip або будь-якої компанії, що випускає процесори на базі архітектури ARM.

Лінійка чіпів Qualcomm Snapdragon добре підтверджує, що різниця зникає. Раніше серії її процесорів 200 та 400 були суттєво повільнішими за середньобюджетну серію 600. Остання, у свою чергу, відставала від топової серії 800. Сьогодні у більшості випадків різниці не помітно.

Існує ймовірність, що ви читаєте цей текст з телефона, але мобільник не є вашим основним пристроєм. Однак для мільйонів людей у всьому світі ситуація зовсім інша. Вони отримують доступ до інтернету виключно через смартфон, і він, швидше за все, працює на на Android.

Ми приймаємо як даність ті завдання, які скасували або полегшили телефони, від простого перегляду інформації у мережі до переказу грошей і зв’язку з людьми. У міру того, як телефони можуть усе більше замінити інші інструменти для виконання повсякденних завдань у нашому житті, стає складніше виправдати великі витрати на найпопулярніші і дорогі телефони. Ті, хто так робить, часто називають себе «просунутими» користувачами.

Аналітик та інвестор Бен Еванс так описує повсякденну роботу на телефонах: «Стосовно того, що робиться на телефонах, або, скоріше, на цих маленьких комп’ютерах із сенсорними екранами, які всі навколо тягають із собою. Ми кажемо, що люди пишуть більше на телефонах, ніж на ПК, з часів SM. Ми ділимося, знімаємо, створюємо відео, граємо і спілкуємося з друзями. Таким чином, ми робимо велику частину того, для чого були призначені 90% ПК, але ми також робимо все, що можна, за наявності сенсорного екрана і підключеного до інтернету сенсора зображення, GPS і всього іншого, чого немає в ПК. Додамо до цього все, що можна зробити за допомогою мільярда доступних до завантаження додатків».

Завжди буде підгрупа користувачів, яким буде потрібно щось потужне, велике або спеціалізоване. Але все менше людей будуть мати потребу в комп’ютерах, щоб впоратися із завданнями. За аналогією, все меншій кількості людей будуть потрібні потужні дорогі телефони. Особливо зважаючи на тенденцію збільшення середньої вартості флагманів останніми роками.

За матеріалами: Android Central