Субота, 20 Квітня, 2024

Штучний інтелект Windows Copilot викликає проблеми на ПК з відеокартами AMD

Минув лише тиждень як Microsoft впровадила свій штучний інтелект Copilot у Windows 11. І він, схоже, має власний розум, коли справа доходить до драйверів. Повідомляється, що цей віртуальний помічник спричиняє проблеми з програмним забезпеченням AMD Adrenalin. Він просто повертає все до налаштувань за замовчуванням щоразу, коли юзер перезавантажує свій комп’ютер. Він також відображатиме повідомлення про помилку під час кожного перезавантаження, навіть якщо жодні налаштування не були змінені.

Про проблему повідомляється в офіційній темі для оновлення «Момент 4» – так Microsoft зараз називає свої великі оновлення функцій для Windows. Проблема також обговорюється на форумах AMD.

Конфлікт між Copilot і програмним забезпеченням Adrenalin від AMD знищує будь-які зміни, внесені в це програмне забезпечення, включаючи власні профілі вентиляторів і налаштування розгону. Це змушує користувача повторно встановлювати бажані налаштування під час кожного завантаження ПК.

У проблемі винен саме помічник Copilot – його вимкнення вирішує збій. Наразі, схоже немає жодного способу використовувати Copilot і зберегти налаштування Adrenalin після перезавантаження ПК.

Повідомляється, що проблема пов’язана з оновленням KB5030310, і деякі користувачі кажуть, що все працює нормально після його видалення.

Крім того, також можна завантажити Vivetool – інструмент командного рядка для вмикання\вимикання функцій Windows. Якщо ви не проти поки що відмовитися від Copilot, ви можете запустити простий сценарій, щоб дезактивувати його.

Використання Vivetool для вимкнення цієї функції є більш надійним рішенням, ніж просто видалення оновлення Windows, оскільки відомо, що ці патчі знову додаються в систему, коли комп’ютер отримує наступне оновлення. Vivetool залишатиме функцію вимкненою доки користувач не вирішить інакше.

Проблему не буде вирішено, доки AMD або Microsoft не випустять оновлення. AMD може знадобитися нові драйвери, або Microsoft може знадобитися оновити Copilot, але незрозуміло, яке програмне забезпечення тут винне. Жодна з них поки не відповіла на повідомлення про проблему.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися