Смартфони Android автоматичної сповіщатимуть, якщо за вами шпигують за допомогою Apple AirTag

Трекери Bluetooth існували до AirTag, але жоден із них не має такої поширеної мережі, як мережа Find My від Apple. Тому до появи цього «яблучного» аксесуару шпигування за допомогою трекерів не було поширеним.

Google ускладнює зловмисникам можливості шпигування за людьми з допомогою трекерів Apple AirTag. Смартфони Android будуть автоматично попереджати про наявність такого трекера поруч. Нині власник Android може дізнатися про наявність AirTag, якщо завантажить спеціалізований додаток та просканує діапазон Bluetooth.

Пристрій AirTag є ефективним способом відстеження переміщення будь-чого. Адже цей трекер використовує систему Apple FindMy, яка має глобальне покриття завдяки тому, що будь-який власник iPhone, Apple Watch та іншого «яблучного» пристрою є її учасником, навіть якщо він просто проходить повз.

Щоб допомогти боротися з неправильним використанням трекерів, Apple і Google сумісно планують подати потенційну галузеву специфікацію. Мета полягає в тому, щоб трекери на основі Bluetooth показували сповіщення та блокували несанкціоноване відстеження на телефонах Android, iPhone та інших пристроях.

Зараз Google не продає жодних власних трекерів Bluetooth, але Apple каже, що AirTags будуть підтримуватися, а такі компанії, як Samsung, Tile, Chipolo, eufy Security і Pebblebee, які випускають власні трекери, «висловили підтримку» проекту.

Приховування AirTag у чиїхось речах, наприклад у рюкзаку чи автомобілі, дозволяє легко стежити за пересуваннями людини. Простота та доступність такого методу шпигування робить його дедалі популярнішим серед зловмисників.

Apple спробувала додати деякі запобіжні заходи, але вони не зовсім ефективні. Так, AirTag має подавати звукові сигнали, коли він занадто довго перебуває далеко від власника, але цьому протидіють, відключаючи динамік.

iPhone може відображати сповіщення, коли вони виявляють невідомий AirTag, що рухається разом з вами. Але це не працює для людей з телефонами Android або взагалі без смартфонів. Apple випустила програму Tracker Detect для пристроїв Android у 2021 році , але вона може шукати пристрої відстеження, лише якщо користувач її самостійно запустив.

Трекери Bluetooth існували до AirTag, але жоден із них не має такої поширеної мережі, як мережа Find My від Apple. Тому до появи цього «яблучного» аксесуару шпигування за допомогою трекерів не було поширеним.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я