Субота, 20 Квітня, 2024

Смартфони Fairphone стали рекордсменами екосистеми Android, надаючи шестирічну підтримку

Компанія Fairphone доводить, що будь-який виробник смартфонів Android може забезпечити такий же самий інтервал підтримки, як Apple робить для iPhone. Її телефон Fairphone 2, якому вже шість років і який постачався з Android 5, отримав офіційне оновлення до Android 10.

Більшість виробників Android встановлюють ціни на рівні iPhone, але не пропонують тривалу підтримку на рівні iPhone, що становить шість років великих оновлень. Найкраще, що можна отримати від найвідоміших виробників Android, таких як Google і Samsung, – це три роки великих оновлень ОС. Fairphone – значно менша компанія, ніж її конкуренти.

Смартфон Fairphone 2 використовує чип Snapdragon 801. Виробник цього процесору компанія Qualcomm підтримує цей чіп лише до Android 6. Без допомоги Qualcomm спеціалістам Fairphone довелося разом зі спільнотою Lineage OS Android розробляти необхідні програмні компоненти.

Різниця між Fairphone і неофіційними прошивками полягає в тому, що Fairphone все ще проходить всі тести Google і офіційно має Play Store, що є величезною перевагою.

Fairphone припускає, що Qualcomm є найбільшою перешкодою для довгострокової підтримки Android. Бета-версія Android 10 для Fairphone 2 повинна вийти у фінальний реліз на початку 2022 року. Fairphone також починає бета-тестування Android 11 для Fairphone 3 і 3+ на цьому тижні.

Однак справжнім рекордсменом з підтримки може виявитися Galaxy S2, який у 10-річному віці отримав прошивку Android 11. Це сталося силами ентузіастів, яким вдалося адаптувати до нього LineageOS 18.1. Хоча через обмежені можливості ентузіастів прошивка вийшла не зовсім практична. У ній коректно працюють екран, Wi-Fi, камера, аудіо. Але радіоінтерфейс здатний лише приймати дзвінки. Також не працюють GPS, FM радіо та інші функції.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися