Європа повинна заборонити видобування Bitcoin, щоб сповільнити глобальне потепління

В даний час можна проїхати на електромобілі середнього розміру 1,8 мільйона кілометрів, використовуючи ту ж енергію, яка потрібна для видобутку одного Bitcoin

Шведські фінансові та екологічні регулятори хочуть заборонити видобування криптовалюти Bitcoin в ЄС через її вплив на навколишнє середовище. Шведська влада закликає Європейський союз заборонити енергоємнісне криптодобування.

Ерік Тедеен, директор шведського Управління фінансового нагляду, і Бьорн Райзінгер, директор Шведського агентства з охорони навколишнього середовища, заявили, що зростаюче споживання енергії криптовалютами загрожує здатності Швеції виконувати свої зобов’язання відповідно до Паризької угоди по клімату.

У період з квітня по серпень цього року споживання енергії при видобутку біткойнів в скандинавській країні зросло на кілька сотень відсотків, і тепер споживає еквівалентну електроенергію 200 000 домашніх господарств, повідомили Теден і Райзінгер.

У відкритому листі директори закликали до введення в масштабах всього ЄС заборони на видобуток криптовалюти, що використовує принцип доказу роботи. Також потрібно, щоб компанії, які торгують і інвестують в криптовалютні активи не могли описувати свою ділову діяльність як екологічно стійку.

Доказ роботи

Ключовою проблемою, що стимулює втручання Шведських регуляторів, є система “докази роботи”. Вона використовується для видобування багатьох криптовалют, включаючи Bitcoin та Ether – дві найбільших в світі.

Біткойн використовував більше енергії в 2021 році, ніж за весь 2020 рік. Європа в даний час є світовою криптовалютною столицею, оскільки попередній лідер – Китай – заборонив їх. До речі, Україна дуже цікава криптовалютним бізнесменам завдяки своїм беззаконню та корупції.

Відповідно до системи «докузу роботи» комп’ютери повинні вирішувати математичні головоломки, щоб перевіряти транзакції в криптовалютній мережі.

Цей процес перевірок з часом ускладнюється, оскільки збільшується кількість блоків перевірених транзакцій у ланцюжку. Це потрубує більше обчислювальної потужності і, отже, енергії.

Така ситуація призводить до гонки озброєнь серед видобувачів, які змагаються за те, щоб першими перевірити новий блок і отримати приз у вигляді нової кріптомонети. Чим потужніше обладнання, тим більша ймовірність заробітку.

44 рази навколо планети

Зростання криптодобування тягне за собою альтернативні витрати, сказали Тедеен і Райзінгер, оскільки відновлювана енергія Швеції відволікається від промислового, транспортного та побутового використання.

“В даний час можна проїхати на електромобілі середнього розміру 1,8 мільйона кілометрів, використовуючи ту ж енергію, яка потрібна для видобутку одного Bitcoin, – сказали вони. – Це еквівалентно сорока чотирьом колам навколо земної кулі. Кожен день видобувається 900 Bitcoin. Це нерозумне використання нашої відновлюваної енергії”.

1 коментар

Comments are closed.