Неділя, 14 Квітня, 2024

Соцмережі вивчають усіх

Багато хто вважає, що захиститися від шпигування та збору персональної інформації у соцмережах можна, якщо ними не користуватися. Однак учені з Університету Цюриха довели, що не обов’язково мати акаунт інтернет-сервісу, аби він збирав інформацію. Соцмережі знають багато персональних даних навіть з високою точністю про тих, хто там не зареєстрований.

Доступу до баз даних таких сайтів, як Facebook або Twitter, учені не мають, тому проводили свої дослідження на одній з перших у світі соцмереж Friendster, яку заснували у 2002 році. Виявилося, що в її архівах містяться відомості про людей, які нею не користувалися. Соцмережа знала їхній вік, подружній стан, роботу, політичні вподобання та іншу персональну інформацію.

Учені пояснюють своє відкриття ефективністю роботи алгоритмів веб-сайтів. Вони, наприклад, з точністю до 60% можуть передбачити сексуальну орієнтацію людини на основі великих масивів даних. Адже в них містяться так звані «тіньові профілі» – так дослідники називають побічну інформацію, яку розкривають користувачі соцмереж у своїх постах та записах. У них вони вони можуть обговорювати уподобання друзів та колег, які самі не користуються цим сервісом.

Проблема тіньових профілів вже добре відома, і представники Facebook кажуть, що вони не ведуть їх. Це в 2011 році підтвердив аудит ірландської комісії захисту даних. Однак соцмережа не приховує, що вона зберігає інформацію про тих, хто нею не користується, тоді, коли власники акаунтів Facebook імпортують свій список контактів. Завдяки цьому, якщо два користувача Facebook мають у контактах людину з поштою bob@mail.com, тоді вона може зібрати про нього іншу інформацію – телефонні номери тощо.

3 КОМЕНТАРІ

  1. poker online must say that overall I am really impressed with this blog. It is easy to see that you are passionate about your writing. If only I had your writing ability I look forward to more updates and will be returning

  2. poker online Thank you for another fantastic posting. Where else could anyone get that kind of information in such a perfect way of writing? I have a speech next week, and I was looking for more info ;)

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися