Соцмережі вивчають усіх

Багато хто вважає, що захиститися від шпигування та збору персональної інформації у соцмережах можна, якщо ними не користуватися. Однак учені з Університету Цюриха довели, що не обов’язково мати акаунт інтернет-сервісу, аби він збирав інформацію. Соцмережі знають багато персональних даних навіть з високою точністю про тих, хто там не зареєстрований.

Доступу до баз даних таких сайтів, як Facebook або Twitter, учені не мають, тому проводили свої дослідження на одній з перших у світі соцмереж Friendster, яку заснували у 2002 році. Виявилося, що в її архівах містяться відомості про людей, які нею не користувалися. Соцмережа знала їхній вік, подружній стан, роботу, політичні вподобання та іншу персональну інформацію.

Учені пояснюють своє відкриття ефективністю роботи алгоритмів веб-сайтів. Вони, наприклад, з точністю до 60% можуть передбачити сексуальну орієнтацію людини на основі великих масивів даних. Адже в них містяться так звані «тіньові профілі» – так дослідники називають побічну інформацію, яку розкривають користувачі соцмереж у своїх постах та записах. У них вони вони можуть обговорювати уподобання друзів та колег, які самі не користуються цим сервісом.

Проблема тіньових профілів вже добре відома, і представники Facebook кажуть, що вони не ведуть їх. Це в 2011 році підтвердив аудит ірландської комісії захисту даних. Однак соцмережа не приховує, що вона зберігає інформацію про тих, хто нею не користується, тоді, коли власники акаунтів Facebook імпортують свій список контактів. Завдяки цьому, якщо два користувача Facebook мають у контактах людину з поштою bob@mail.com, тоді вона може зібрати про нього іншу інформацію – телефонні номери тощо.

3 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я