Sony готує персональний носимий кондиціонер Reon Pocket

кондиціонер узимку можна використовувати в ролі обігрівача

Нинішнє літо видалося дуже спекотним і побило кілька температурних рекордів. У Sony вирішили, що наступного року погода може бути такою ж гарячою, і тому компанія підготувала персональний носимий кондиціонер. Девайс називається Reon Pocket і легко розміщується в кишені.

Ідея Reon Pocket в тому, щоб розмістити його на тілі та охолоджувати прилеглі ділянки. Наприклад, його можна покласти в кишеню джинсів. Для охолодження верхньої частини тіла Sony випускає в комплекті футболку з кишенею на спині.

Портативний кондиціонер використовує ефект Пельтьє – явище, при якому прикладення струму до напівпровідника змушує одну його частину охолоджуватися, а іншу – нагріватися. З точки зору коефіцієнта корисної дії це не дуже ефективне явище, і для роботи потрібно досить багато енергії. Зате такі пристрої мають компактні розміри та можуть досягати дуже низьких температур.

Оскільки ефект Пельтьє з одного боку охолоджує, а з іншого – нагріває, у Sony кажуть, що їхній кондиціонер узимку можна використовувати в ролі обігрівача.

Керувати кондиціонером пропонується за допомогою додатка в смартфоні. Розробники стверджують, що він здатний охолодити користувача на 13 градусів Цельсія або підігріти його на 8 градусів. Ємність акумулятора буде такою, щоб девайс працював до 24 годин на одному заряді. Як роз’єм планується використовувати USB Type-C.