Caps Lock: можливо, час позбутися кнопки

Сьогодні ми не часто друкуємо адреси великими літерами, що було основною причиною використання Caps Lock

Подивіться на свою клавіатуру, і однією з найбільших клавіш, яку ви побачите, буде Caps Lock. Але при цьому буде важко згадати, коли нею востаннє користувалися. Ця кнопка колись була рішенням проблеми, яка вже не існує. Сьогодні вона займає цінне місце, псує набір тексту та настрій, і, можливо, час її позбутися.

Навіщо з’явився Caps Lock

Дебют звичної сьогодні клавіатури QWERTY відбувся у 1873 році на друкарській машинці, яка видавала лише великі літери. Кілька років потому з’явилася кнопка Shift, яка дозволила перемикатися між прописними та великими літерами.

Кнопка Shift фізично переміщувала залізні нутрощі друкарського механізму, тому потрібна була певна сила для її натиснення. Для полегшення з’явилася клавіша Shift Lock, яка фіксувала механізм для друку великих літер. Усе було б добре, якби при натиснутій Shift Lock можна було друкувати цифри.

Інженер Даг Керр, який працював у телефонній компанії Bell Labs у 1960-х, спостерігав за секретаркою свого боса, а точніше – як вона постійно помилялася, коли із натиснутою Shift Lock хотіла набрати цифри 4567, а отримувала $%^&. Тому чоловік винайшов кнопку CAP, яка виконувала таку ж функцію, як Shift Lock, але впливала лише на літери. Згодом її перейменували на Caps Lock.

Чому Caps Lock не потрібна

«Сьогодні ми не часто друкуємо адреси великими літерами, що було основною причиною використання Caps Lock», – каже Керр.

У часи друкарських машинок не було десятків шрифтів, розмірів кегля, варіантів заголовків та інших варіантів оформлення документа, які доступні сьогодні. Найпростішим способом візуально виділити інформацію було надрукувати її великими літерами.

Клавіша Caps Lock також не потрібна, бо її замінили іншими способами. Наприклад, кожен власник смартфона знає, що зафіксувати на клавіатурі великі літери можна подвійним натисненням Shift.

Сьогодні ж кнопка Caps Lock найчастіше заважає, випадково спОТВОРЮЮЧИ НАБРАНИЙ ТЕКСТ І ЗМУШУЮЧИ ЙОГО ПЕРЕДРУКОВУВАТИ.

Випадкова активація Caps Lock і подальше спотворення тексту є настільки популярною помилкою, що в деяких дослідженнях його наводять як класичний приклад проблем інтерфейсів сучасних комп’ютерів.

Caps Lock так часто нажимають непомітно для себе, що при введенні неправильного паролю у відповідь рекомендують перевірити натиснення кнопки Caps Lock.

Що має прийти на заміну

Клавіша Caps Lock займає цінне місце – до неї не потрібно тягнутися, її зручно натискати мізинцем. Така кнопка має використовуватися для чогось більш корисного сьогодні. І хоча поки ніхто не знає, що саме має прийти на її місце, деякі компанії експериментують. Google у своїх інтернет-ноутбуках Chromebook замінила Caps Lock на спеціалізовану кнопку пошуку. В Apple пропонують цією клавішею викликати меню зі смайликами.

За матеріалами: Medium