Sony офіційно назвала наступну приставку PlayStation 5: відомі основні характеристики

Директор Sony Джим Раян та системний архітектор Марк Церні розповіли, що PlayStation 5 не є просто оновленням

У Sony повідомили, що наступне покоління її ігрової приставки називатиметься PlayStation 5. Очікувати найближчим часом її не варто – консоль готують до зимових свят 2020 року. Однак уже стали відомими деякі її характеристики.

Директор Sony Джим Раян та системний архітектор Марк Церні розповіли, що PlayStation 5 не є просто оновленням. Над цією системою працювали останні чотири роки, і вона має відкрити нові горизонти можливостей в іграх.

Майбутня консоль традиційно отримає більш потужні процесор та відеочип. Збільшиться обсяг та швидкість оперативної пам’яті, а також обсяг диску для збереження ігор.

Процесором слугуватиме чип на основі третього покоління AMD Ryzen, і він матиме вісім ядер архітектури Zen 2 та виготовлятиметься за технологічним процесом 7 нанометрів.

Відеочип буде індивідуальним на базі Radeon Navi з підтримкою технології трасування променів. Вона дозволяє отримати досить реалістичну гру світла та тіней, обраховуючи рухи променів та їхні відбиття від об’єктів у сцені. Голлівуд давно використовує трасування променів, але в іграх ця технологія стає можливою лише зараз, коли потужність чипів досягла потрібного рівня і з’явилися апаратні блоки трасування у відеочіпах.

Однак Церні говорить, що технологію трасування у PlayStation 5 використають не лише для поліпшення графіки. Її також залучать для побудови аудіосцени в грі. «Якщо ви хотіли, щоб гравець чув певні джерела звуків або вороги могли чути кроки гравця, технологія трасування променів буде корисною, – каже він. – Це так ж сама річ, як провести промінь крізь оточення». Ценрі каже, що аудіочастина у PlayStation не особливо змінювалася з часів PlayStation 3. Наступна, п’ята, версія консолі має показати велику різницю, застосувавши значно більше обчислювальних потужностей для звуку.

Але справжнім поліпшенням, за словами Церні, має стати дисковий накопичувач. Механічний жорсткий диск замінять на флеш-пам’ять у вигляді диску SSD. На PS4 Pro з механічним жорстким диском швидке переміщення у грі Spider-Man займає близько 15 секунд. На прототипі PlayStation 5 ця операція виконується за 0,8 секунд. При цьому SSD на PlayStation 5 особливо конфігурують для ще швидшої роботи, і він буде на дві третини швидшим за PlayStation 4 зі стандартним SSD.

Окрім цього, майбутня консоль отримає оптичний привід Blu-ray з підтримкою дисків на 100 ГБ та можливістю відтворення фільмів роздільної здатності 4К.

Ігрові контролери отримають ширший набір реакцій, розробники кажуть, що можна буде відчути різницю між ходінням по траві та хлюпанням у болоті. Також з’являться адаптивні тригери на кнопках L2 та R2. Програмісти зможуть з їхньою допомогою задавати в іграх проміжні положення, наприклад, натяг тятиви лука або натиснення педалі акселератора в автомобілі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я