Неділя, 25 Лютого, 2024

Створили додаток для смартфона, який визначає ризик інфаркту точніше, ніж у кабінеті лікаря

Дослідники розробили мобільну утиліту Precordior, яка здатна визначати сердечну фібриляцію – головну причину інфарктів. Вчасне визначення цього стану дозволяє запобігти тяжким ускладненням. Але сердечна фібриляція є нерегулярною, і її дуже важко помітити вчасно.

«Це вперше споживацька електроніка досягла таких надійних результатів, що їх можна використовувати в медицині, – говорить один із розробників, професор кардіології фінського Університету Турку Юхані Аіраксінен. – Результати видатні, оскільки переривчасту сердечну фібриляцію не завжди помічають навіть у кабінеті лікаря».

Створена програма пыд назвою Precordior дозволяє за допомогою смартфона визначати серцеву фібриляцію на рівні 96%. Автори кажуть, що результати настільки видатні, що програма справно працює з тими пацієнтами, які вже мали серцеву недостатність, ішемічну хворобу та вентрикулярні екстрасистоли в той же час.

Робота над додатком та його алгоритмом тривала сім років. В основі лежать мікропереміщення грудної клітини, які можна визначити за допомогою акселерометра. Подібними сенсорами сьогодні обладнано майже кожен смартфон.

Зараз науковці працюють над тим, щоб зробити свій додаток доступним користувачам у всьому світі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися