Створили додаток, який показує переміщення користувачів Instagram і використовує лише легальні дані

Who's in Town аналізує не лише фотографії, а й історії Instagram

Завдяки розробці американського програміста Еріка Барто стало можливо шпигувати за переміщеннями будь-якого користувача Instagram, не порушуючи закон. Додаток Who’s in Town виокремлює з доступних публічно фотографій геолокаційні мітки і складає карту переміщення обраного користувача. Програма доступна для iOS та Android.

Додаток використовує лише легальні дані, причому він збирає всі наявні у фотографіях географічні координати, разом зі знімками від моменту створення облікового запису. Програма потім накладає отримані координати на карту, вибудовуючи маршрути переміщення користувача. Додатково утиліта показує улюблені місця цього юзера. Сама карта оновлюється в реальному часі.

Who’s in Town аналізує не лише фотографії, а й історії Instagram. Цей тип контенту зникає через годину після публікації, тому програма не має доступу до вже видалених. Але вона самостійно аналізує всі історії, які користувач додавав після активації цього додатка.

У Who’s in Town є два режими. У першому на карті відображається переміщення всіх користувачів Instagram, на яких підписаний шпигун. У другому можна бачити історію переміщень якогось обраного юзера Instagram.

Для шпигування використовуються лише легальні дані – теги геолокації відкриті для всіх, і користувачі діляться ними добровільно. Барто каже, що майже 30% користувачів Instagram відзначають своє місцезнаходження. Усього він проаналізував дані 15 тис. користувачів. Сам Барто каже, що його програма повністю законна, оскільки користувачі Instagram самі діляться своїм місцем розташування, а програма лише зводить ці дані воєдино. Він створив додаток для того, щоб відкрити людям очі на кількість даних, які вони добровільно залишають в інтернеті.

В Instagram вже вивчають, чи порушує Who’s in Town правила соцмережі.