П’ятниця, 1 Березня, 2024

Створили шорти, в яких суб’єктивно вага зменшується на півдесятка кілограмів

Інженери з Гарварду розробили роботизовані шорти, які спрощують ходіння та біг. Одягнувши цей екзоскелет, здається, що стаєш стрункішим на півдесятка кілограмів. Це враховуючи вагу самого аксесуара у близько 5,5 кілограмів. Розробники кажуть, що новинка цікава всім, кому доводиться багато ходити: туристам, поліцейським, рятувальникам тощо.

Особливість нових шортів у тому, що вони працюють не лише під час ходіння, як інші альтернативи. Вони також діють під час бігу, й адаптувати екзоскелет до двох режимів було складним завданням, оскільки ноги при цьому переміщуються по-різному. Під час ходіння центр мас людського тіла рухається по траєкторії, яка нагадує перевернутий маятник, а під час бігу він ніби підпружинений.

Мотори екзоскелета розміщені на поясниці і до стегон кріпляться спеціальними кабелями. Ємності батареї вистачає приблизно на 8 кілометрів ходіння.

Враження легкості в тілі є суб’єктивним, але з об’єктивними причинами. Під час вимірювання на біговій доріжці рівень кисню в крові піддослідного під час бігу та ходіння був менший на 9,3% та 4% відповідно. У перерахунку це ніби тіло стало легшим на 8 кілограмів під час бігу та на 6,5 кілограмів при ходінні.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися