Неділя, 14 Квітня, 2024

Супутники допоможуть боротися з надзвичайними ситуаціями

Китай запустив супутник дистанційного зондування планети Gaofen-4. Він став першим китайським супутником HD-спостереження на геостаціонарній орбіті й найскладнішим у світі геостаціонарним об’єктом цього класу.

Супутник використовуватиметься для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, спостереження за лихами і катастрофами геологічного походження, складання прогнозів погоди та лісової обстановки. За допомогою камери високої чіткості науковці знатимуть, коли очікувати надзвичайну ситуацію. Його роздільної здатності достатньо, щоб побачити нафтовий танкер в океані.

У рамках проекту Gaofen передбачається до 2020 року запустити сім супутників високої чіткості. Кожен з них працюватиме на орбіті до 8 років, після чого поповнить звалище космічного сміття.

Перший апарат, Gaofen-1, запустили у квітні 2013 року, і він, а також Gaofen-2 обертаються на низькій орбіті (600-700 кілометрів). Gaofen-4 призначений для функціонування на орбіті 36000 кілометрів, що дозволить йому переміщається синхронно із Землею.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися